Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Паломники крокують до Матері Божої Бердичівської
10:01 Субота 0 538
17-07-2021, 10:01

Паломники крокують до Матері Божої Бердичівської

10 паломницьких груп продовжують шлях до Бердичева, де на них чекає Матір Божа Святого Скапулярію. 
Найдовше, з 11 липня, у дорозі велосипедне паломництво «Харків-Бердичів» у кількості 11 осіб, разом з отцем Анатолієм Клаком МІС, а з 12 липня у дорозі паломництво «Київ-Фастів-Бердичів».

З Хмельницького вирушило Подільське паломництво. Нині в паломництві, яким опікуються брати капуцини, йде приблизно 70 осіб.

Францисканське паломництво з Шепетівки й Полонного вирушило до Бердичева в середу, 14 липня. Шлях групи, якою опікуються брати францисканці, пролягає через Полонне, Миропіль, Романівку, Чуднів та Великі Коровинці. Вона нараховує близько 400 учасників із різних дієцезій України. Традиційно разом із францисканським паломництвом до Бердичева йде єпископ Станіслав Широкорадюк.


З санктуарію Матері Божої Фатімської у Довбиші у четвер, 15 липня, вирушило паломництво «Довбиш-Бердичів», яким опікуються отці паллотини. У їхній групі понад 50 осіб, також понад 50 осіб у серцянському паломництві «Биківка-Бердичів».

Паломництво «Андрушівка-Бердичів» у кількості понад 70 осіб вирушило в п’ятницю, 16 липня. Також в п’ятницю взяло старт найстарше паломництво з конкатедрального костелу святої Софії в Житомирі. У групі понад 200 осіб, а у її складі єпископи Віталій Кривицький та Олександр Язловецький.


Цього ж дня, традиційно, з Коростишева вирушило велосипедне паломництво. Останнім стартувало одноденне Францисканське паломництво з костелу святого Йоана з Дуклі. Понад 100 паломників подолають 40 км, аби взяти участь у святкуваннях на честь Матері Божої. 


Традиційно, всі паломництва відвідують з конференцією господарі Всеукраїнського санктуарію Матері Божої Святого Скапулярію у Бердичеві – брати босі кармеліти. Цього року їх представником став отець Рафаїл Мишковський OCD, який протягом останніх років, як хранитель вітав групи паломників на площі перед санктуарієм, а нині, які він сам каже, йому вдалося втілити в життя свою мрію: зустрітися та поспілкуватися з паломниками в дорозі.


«Останніх декілька років, я як настоятель санктуарію мав нагоду вітати паломників вже в Бердичеві, бачити різноманітність тих груп, які ведуть різні ордени та згромадження і мріяв, щоб мати нагоду виконати колись це служіння, яке щороку хтось з моїх братів виконував. Це для мене велика радість, що цього року мені вдалося бути в дорозі з ними усіма протягом трьох днів та проповідувати про Скапулярій та Матір Божу Бердичівську», - підкреслив босий кармеліт.

Усіх паломників зустрічатимуть у санктуарії Матері Божої Святого Скапулярію в суботу, 17 липня, починаючи від 16-ї години. Трансляцію можна дивитись на EWTN.

Максим Железницький
Новини з України 12:01 Середа 0 127 Таїнство Єлеопомазання в Мукачівській катедрі 27 липня 2021 року у Мукачівському Кафедральному соборі святого Мартина більше двох десятків хворих та літніх людей отримали Таїнство Єлеопомазання з рук єпископа – ординарія Мукачівської дієцезії РКЦ Антала Майнека, настоятеля Мукачівської парафії о. Іштвана Поганя та отця Лайоша Яворки, який наразі служить у Римі.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.