Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » 25-річчя Кустодії капуцинів: «Через вашу готовність здійснюється Божий план»
17:01 Вівторок 0 166
13-07-2021, 17:01

25-річчя Кустодії капуцинів: «Через вашу готовність здійснюється Божий план»

Розпочалася візитація Кустодії Братів Менших Капуцинів в Україні. У неділю 11 липня 2021 року Генеральний міністр Ордену Братів Менших Капуцинів бр. Роберто Дженуін OFMCap та Генеральний радник бр. Пьотр Сташінскі OFMCap прибули до Вінниці.
Наступного дня у вінницькому капуцинському храмі Матері Божої Ангельської, куди також приїхали брати-капуцини з Києва, Красилова, Старокостянтинова та Львова, вони взяли участь в урочистій Святій Месі, яку очолив настоятель парафії Матері Божої Ангельської бр. Йосиф Хроми OFMCap, а бр. Роберто Дженуін виголосив проповідь. Приводом для зустрічі співбратів у Вінниці стало святкування 25-річниці офіційного затвердження створення Кустодії Братів Менших Капуцинів України та Росії.


«Мені імпонує, — сказав для для CREDO бр. Роберто, — та сила, самовідданість, із якою проводять свою діяльність капуцини в Україні. Вони вже багато зробили, але сучасність ставить перед ними, як і перед усією Церквою, чимало серйозних викликів. Утім, особисто я вірю, що їхня діяльність і далі приноситиме позитивні плоди. Їх і досі було чимало — віримо, що буде ще більше».


«Я дуже вдячний, — сказав на початку Святої Меси кустош Кустодії України бр. Блажей Суска OFMCap, — присутньому тут Генеральному раднику бр. Петру, який порадив мені поїхати до Рима і запросити до нас Генерального міністра. Брат Роберто не був ще в багатьох країнах світу — навіть у Польщі, уявіть-то лиш, не був, — але сьогодні він тут, із нами, попри труднощі, пандемію».


«Відверто кажучи, — продовжив кустош, звертаючись до присутніх у храмі вірних-мирян, — ми думали, що будемо тут одні, тому була думка, щоб генерал правив Службу італійською. Але коли він подивився на вас, що ви тут є, — вирішили відправляти українською». Брат Блажей подякував вірним, особливо членам Третього Францисканського Ордену та спільноти Францисканської молоді, за те, що опівдні в будень, у спеку прийшли до храму.


«Для нас, — сказав для бр. Блажей Суска, — візит нашого генерала це, передусім, символ єдності капуцинської спільноти усього світу. Візит свідчить про те, що Україна — в серці цієї спільноти. І можемо сподіватися, що ця любов, яка є в капуцинській спільноті, широко розіллється і наповнить собою молоді серця, які в нашій спільноті знайдуть своє покликання».  

На початку проповіді бр. Роберто, сказав, що для нього це великий дар — зустрічатися з братами, а також подякував усім присутнім мирянам за те, що бажають добра його співбратам. Далі, посилаючись на проголошене Слово Боже, він сказав: «Сьогоднішнє Слово Боже говорить нам про дивний факт. Але він не такий вже дивний у сенсі історії всього світу, коли завжди є хтось, хто бажає, щоб народ Божий зростав, і завжди є хтось, хто хоче обмежити дію Господа. У Першому читанні мова про фараона, який хотів обмежити зростання ізраїльського народу. Він робить для цього все можливе, вірячи, що спроможний здобути перемогу над Богом. Потім це повторювалось протягом століть. Україна пам’ятає історію минулого століття, коли панував комунізм, руйновано храми, монастирі, і здавалося, що все закінчилось. Але останні десятиліття показали, що всі історичні події — під рукою Господа. Господь є Богом, і ми завжди переможемо: не тому, що покладатимемо надію на свої сили, а тому, що пам’ятатимемо, що “наша допомога від імені Господа”. Про це, тільки по-іншому, говорить Євангеліє. Господа не завжди легко прийняти у повноті, бо того, хто приймає Господа, не завжди розумітимуть інші люди. Він також може бути не прийнятий своєю родиною.


Важко дивитися на ту людину, яка намагається протиставитися Господу. Ми не повинні аж занадто перейматися тим, що нас можуть не приймати люди. Крокуючи шляхом через “долину сліз”, ми повинні завжди мати на увазі, що остаточна перемога буде за Богом, за Божим життям. І це дає нам велику силу. Хочу сказати братам, які працюють в Україні роками: є такі моменти, коли ми бачимо великі знаки обрання, і останні тридцять років є промовистим свідченням цього. Ви показали тільки вашу готовність, але через вашу готовність здійснюється план Божий. Це дає велику силу, велику енергію. І навіть перед лицем тих проблем, які з’являтимуться, ми знаходимо силу в самому тому факті, що Господь із нами, пам’ятаючи про те, що в очах Господа цінні не тільки великі результати, але будь-яка, навіть маленька річ, зроблена в ім’я Господа…».


По закінченні Святої Меси бр. Роберто вручив настоятелям монастирів у Вінниці, Старокостянтинові та Красилові акти юридичного підтвердження очолюваних ними монастирів. Вручення відбулось біля гробниці Слуги Божого Серафима Кашуби. Урочистість завершила спільна молитва про беатифікацію «Апостола Церкви Мовчання».  

Джерело: CREDO
Новини з України 12:01 Середа 0 127 Таїнство Єлеопомазання в Мукачівській катедрі 27 липня 2021 року у Мукачівському Кафедральному соборі святого Мартина більше двох десятків хворих та літніх людей отримали Таїнство Єлеопомазання з рук єпископа – ординарія Мукачівської дієцезії РКЦ Антала Майнека, настоятеля Мукачівської парафії о. Іштвана Поганя та отця Лайоша Яворки, який наразі служить у Римі.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.