Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Отець Віталій Козак OCD: «Віддамо Марії все те, що є у наших серцях»
17:01 Понеділок 0 689
12-07-2021, 17:01

Отець Віталій Козак OCD: «Віддамо Марії все те, що є у наших серцях»

У Всеукраїнському санктуарії Матері Божої Святого Скапулярію, 17 та 18 липня відбудуться головні урочистості. Про підготовку до свята та програму розповів хранитель Бердичівського санктуарію отець Віталій Козак OCD.
Отче, як проходить підготовка до прийняття паломників?

Щодо цього питання, у мене є досить конкретна та одночасно лаконічна відповідь: праця йде, і хочу, передусім, щиро подякувати усім, хто задіяний в організації цього свята. Тому що, насправді, є багато різних аспектів, напрямків та діянь, які пов’язані із підготовкою до свята, над яким ми зараз плідно працюємо.

Хочу подякувати, насамперед, представникам місцевої влади, мерії, комунальних служб, а також усім парафіянам, яких є сотні, і вони задіяні у різного роду справах. Також хочу подякувати тим, хто взяв на себе конкретні відповідальності, хто не боїться цієї відповідальності.

Дякую моїм співбратам, котрі не покладаючи зусиль, не тільки вдень, а й вночі, роблять усе, щоб ми добре могли зустріти паломників.

Так, ми сподіваємося, що кожен, хто прийде, приїде чи дістанеться Бердичева у будь-який інших спосіб, буде себе почувати добре і комфортно. Ми також сподіваємося, що атмосфера, яка буде панувати на території нашого санктуарію, стане, насамперед, місцем молитви, зосередження, місцем, де людина віч-на-віч зможе зустрітися з Богом, відновити свої відносити з Ним або почати будувати нові, якщо вони були втрачені або їх ніколи не було.

Просимо заступництва Матері Божої, яка є Царицею цілої України, щоб заступалася за кожного із нас.

Розкажіть про програму цьогорічних урочистостей?

У суботу, починаючи з 16 години будемо зустрічати усіх паломників, о 18 годині буде Свята Меса на площі перед мурами монастиря. Хто не зможе бути присутнім на Службі Божій у суботу, то у неділю об 11 годині буде урочиста Свята Меса, яку очолить архієпископ Мечислав Мокшицький.

Також якби хтось хотів би приїхати на нічне чування, то щиро Вас запрошуємо. Нічне чування розпочнеться в суботу, о 22 годині. О 23 годині, буде нагода послухати конференцію, яку виголосить єпископ Радослав Змітрович. Він же і очолить опівночі Святу Месу. Під час конференції та Служби Божої, єпископ говоритиме про цінність Святої Родини - Марії, Йосифа, Ісуса, а також про важливість нормальної родини, яку створюють чоловік та жінка.

Ваше слово, як хранителя санктуарію до паломників та усіх вірних?

Дорогі брати та сестри! Сердечно хочу всіх запросити на урочистості Матері Божої Бердичівської, які відбудуться 17 та 18 липня. Гаслом цьогорічних урочистостей є – «Україна, не бійся прийняти Марію». Тому, протягом цих днів, будемо роздумувати над значенням святого Йосифа у житті Марії. Отож, ще раз хочу усіх запросити, і скористатися з цієї можливості – пережити ці святкування разом із спільнотою Церкви.

Знаю, що багато людей з цілої України телефонують до нас, і питають чи можна до нас приїхати, і як це буде виглядати. Тому, хочу сказати, тим, які задають собі питання: можна чи не можна? – Так, звичайно, що можна.

Також, є ще один важливий момент, на який би хотів звернути увагу. Місцева влада зобов’язує нас, як організаторів, донести до відома усіх запрошених та паломників, щоб усі ми дотримувалися карантинних умов, тобто має бути збережена дистанція, усі присутні мають мати маски і т.д. Тому, прохання, хто планує бути на наших урочистостях, про це пам’ятати.

Будемо молитися і прославляти Господа, будемо віддавати Марії все те, що є у наших серцях.

Максим Железницький
Інтерв'ю 10:02 Четвер 0 83 Кардинал Ґрек: Церква є синодальною, бо є сопричастям В інтерв’ю для ватиканських медіа Генеральний Секретар Синоду Єпископів розповів про приготування підготовчого документа наступної звичайної загальної асамблеї синоду, в якій братиме участь вся церковна спільнота.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.