Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Ноель Курран про роль журналістики в час пандемії
18:00 Четвер 0 70
8-07-2021, 18:00

Ноель Курран про роль журналістики в час пандемії

В інтерв’ю для Ватиканських медіа Генеральний Директор Європейської спілки радіомовлення і телебачення (ЄСРТ) вказав на основні виклики, що стоять перед журналістами в сучасному суспільстві, та поділився своїми думками про роль громадського мовлення у забезпеченні громадськості якісною інформацією під час пандемії.
Про це пише Vatican News.

Під час пандемії серед молоді та старшого покоління зросла довіра до громадського мовлення, яке не керується рейтингами чи комерційним прибутком, а суспільними інтересами, намагаючись надати громадськості більше освітніх та інформаційних програм. На цьому в інтерв’ю для Ватиканських медіа наголосив Ноель Курран, Генеральний Директор Європейської спілки радіомовлення і телебачення (ЄСРТ) (англ. European Broadcasting Union, EBU), що є провідною професійною асоціацією телерадіомовників і має 115 активних членів у 56 країнах та 31 асоційованих членів у всьому світі. Радіо Ватикану є членом-співзасновником ЄСРТ а до складу її виконавчої ради входить Джакомо Ґізані, Віце-директор в Дирекції загальних питань Дикастерії в справах комунікації Святого Престолу.

Виклики перед журналістикою

Ділячись своїми думками про виклики, які ставить перед журналістикою сучасний світ, Ноель Курран підкреслив, що проблеми зумовлені надзвичайно швидким ритмом публікації і споживання новин: 24 години на добу, 7 днів на тиждень. В такому контексті журналісти не мають достатньо часу для того, аби поглиблено вивчати зміст того, про що пишуть. Не менш серйозними проблемами він вважає залякування журналістів та зосередження влади в руках небагатьох багатонаціональних компаній.

Роль громадського мовлення

Роздумуючи про роль громадського мовлення для населення, особливо, під час пандемії, очільник ЄСРТ зауважив, що ці медіа є основним джерелом інформації різного характеру як для молоді, так і для старших поколінь. Ці ЗМІ керуються не рейтингами чи комерційним прибутком, а суспільними інтересами, намагаючись надати громадськості більше освітніх та інформаційних програм.

Місія громадського мовлення

Ноель Курран вказав на важливість інвестувати в журналістські розслідування та міжнародні новини, які, за його словами, мають вагомий вплив не тільки на світогляд людей, але й на громадські стратегії в різних країнах світу. «Міжнародні новини, – пояснив він, – зазвичай, найпершими потрапляють під скорочення, коли відбувається скорочення бюджету, і для суспільного мовлення це є величезною помилкою, бо, власне, сума, яку ми інвестуємо в міжнародні новини та міжнародне висвітлення – це одна з тих речей, яка відрізняє нас від багатьох інших ЗМІ. Це належить також до місії громадського мовлення: ми дивимося поза межі самих себе, ми доносимо світ нашій аудиторії, де б вони не перебували».

Журналістика, якій можна довіряти

Генеральний Директор Європейської спілки радіомовлення і телебачення прокоментував Послання Папи Франциска на Всесвітній день суспільних комунікацій. Він підкреслив актуальність заклику Святішого Отця до журналістів «стирати підошви», тобто зустрічатися віч-на-віч з людьми та намагатися відображати їх на своєму робочому місці.

Ділячись думками про майбутнє журналістики в епоху соціальних мереж, Ноель Курран заначив, що, як показують дослідження, велика кількість молодих людей, що користуються соціальними мережами, не довіряють інформації, яку вони там отримують. В цьому контексті він порадив молодим людям черпати інформацію в медіа, яким вони можуть довіряти. Саме ця тенденція спонукала багатьох людей звертатися саме до громадського мовлення під час пандемії.
Інтерв'ю 10:02 Четвер 0 84 Кардинал Ґрек: Церква є синодальною, бо є сопричастям В інтерв’ю для ватиканських медіа Генеральний Секретар Синоду Єпископів розповів про приготування підготовчого документа наступної звичайної загальної асамблеї синоду, в якій братиме участь вся церковна спільнота.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.