Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Зустріч Духовної ради Закарпаття з керівництвом області
10:01 Четвер 0 103
24-06-2021, 10:01

Зустріч Духовної ради Закарпаття з керівництвом області

22 червня, голова Закарпатської обласної ради Олексій Петров зустрівся із представниками Міжконфесійної Духовної Ради Закарпаття (голова – єпископ ЗРЦ Олександр Зан-Фабіан) та депутатами Міжфракційного об’єднання «За духовність, моральність, та християнський шлях розвитку Закарпаття».
У діалозі влади та духовенства також взяли участь перший заступник голови облради Андрій Шекета, заступник – Денис Ман, керуюча справами обласної ради Мирослава Ливч, голова бюджетної комісії Михайло Рівіс та перший заступник голови Закарпатської ОДА Мирослав Білецький.

Зустріч розпочалася із молитви, яку очолив римсько-католицький єпископ-помічник Мукачівської дієцезії Микола Лучок. Відтак, із вітальною промовою до гостей звернувся Олексій Петров, який зазначив, що обласна влада високо цінує соціальну працю Церков: «Дякую вам, шановні святі отці, за те, що, незважаючи ні на що, ви берете участь у пленарних засіданнях сесій, в урочистостях з нагоди різних державних свят, додаючи їм своєю присутністю ще більшої ваги, – сказав голова облради. – Та особливо дякую вам за благодійність, яку ви проводите не тільки з нагоди великих свят, а й у будні для тих краян, кому нині сутужно. Окрема подяка вам за підтримку Воїнів на Сході України.

Буваючи на Літургіях у Соборах і костелах Ужгорода, бачив, що ви щільно працюєте з молоддю, з підростаючим поколінням, виховуючи в них повагу до ближнього, до духовних цінностей людини. І це – надважливо, адже молоді будувати майбутнє України».

Олексій Петров наголосив, що на таких зустрічах влада, насамперед хоче почути думку та позицію духовенства із багатьох наболілих суспільних питань: «У вас за плечима – неоціненний досвід спілкування з людьми, які приходять до вас як зі своїми радощами, так і зі своїми тривогами та проблемами. Ви – найближче стоїте до простої людини і тільки спільними зусиллями ми зможемо змінити її життя на краще», – резюмував Олексій Геннадійович.

Представники духовенства високо оцінили таку ініціативу влади до діалогу, а також привітали створення Міжфракційного депутатського об’єднання «За духовність, моральність, та християнський шлях розвитку Закарпаття».

Секретар Міжконфесійної Духовної Ради пастор Реформатської Церкви Янош Гейдер передав голові обласної ради ряд звернень від духовенства краю, які стосуються суперечливих законопроектів, які винесені на розгляд парламенту, зокрема 5488 «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України щодо боротьби з проявами дискримінації», а також 5385 «Про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо скасування інституту права постійного користування земельними ділянками»

Олексій Петров пообіцяв, що дані звернення обов’язково будуть опрацьовані депутатами, після чого будуть винесені на розгляд сесії облради.

Учасники зустрічі домовилися, що такі зібрання слід проводити регулярно, або ж у терміновому режимі, якщо виникатимуть проблемні питання та виклики перед громадою краю.

Джерело: Мукачівська дієцезія
Новини з України 12:01 Середа 0 127 Таїнство Єлеопомазання в Мукачівській катедрі 27 липня 2021 року у Мукачівському Кафедральному соборі святого Мартина більше двох десятків хворих та літніх людей отримали Таїнство Єлеопомазання з рук єпископа – ординарія Мукачівської дієцезії РКЦ Антала Майнека, настоятеля Мукачівської парафії о. Іштвана Поганя та отця Лайоша Яворки, який наразі служить у Римі.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.