Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 25 червня, п'ятниця
19:01 Четвер 0 299
24-06-2021, 19:01

Літургія на кожен день, 25 червня, п'ятниця

(зел) П’ятниця ХІІ тижня Звичайного періоду
Як часто ми уражені проказою гріхів і непослуху Богові. До цього додаємо ще грішні прив’язаності. Єдине ж, чого нам треба насправді, це виблагати у Бога очищення душі. Коли ми почуємо у відповідь слова: “Хочу, будь чистим!” – серце наше буде сповнене радістю і вдячністю Спасителеві. Адже для нашого очищення Він пролив свою Кров.

АНТИФОН НА ВХІД
Господь – народу свого сила, * Він рятівна твердиня Помазаника свого. * Спаси народ Твій, Господи, і благослови Твою спадщину, * й царюй над ними повіки.

КОЛЕКТА
Господи, обдаруй нас постійним трепетом та любов’ю Твого святого Імені, † бо Ти ніколи не відмовляєш в опіці тим, * котрих зміцнюєш своєю любов’ю. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Бут 17, 1. 9-10. 15-22
Читання з Книги Буття.
Як Аврамові було дев’яносто дев’ять років, з’явився Аврамові Господь і сказав йому: «Я – Бог всемогутній. Ходи перед Моїм обличчям і будь бездоганний. Ти берег­тимеш союз Мій, ти й твої нащадки, в їхніх поколіннях. Ось Мій союз, що його маєте берегти, між Мною й вами, і між потомками по тобі: нехай буде обрізаний серед вас кожний чоловік». І ще сказав Бог до Авраама: «Щодо Сараї, твоєї жін­ки, то не зватимеш її більше Сараї, бо Сара буде її ім’я. Я благословлю її і дам тобі від неї сина. Я поблагословлю її і виведу з неї народи та й царі народів вийдуть з неї». Припав тоді Авраам на лице своє і засміявся, кажучи сам до себе: «Невже в столітнього син народиться? Не­вже Сара, яка має дев’яносто років, породить сина?» А до Бога промовив Авраам: «О якби принаймні Ізмаїл жив перед Тобою!» Бог же сказав: «Таки Сара, твоя жінка, вродить тобі сина, й ти назвеш його ім’ям Ісаак. Я укладу з ним союз Мій, союз вічний, для потомства по ньому. Та й про Із­маїла Я вислухав тебе. Отже Я поблагословлю його, вчи­ню його плодовитим і розмножу його вельми-вельми. Дванадцять князів вийдуть з нього, і Я зроблю з нього великий народ. Але Мій союз укладу з Ісааком, якого вродить тобі Сара за рік у цю саму пору». Коли Бог скінчив говорити з Авраамом, то вознісся від нього. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 128, 1-2. 3. 4-5
Благословенний, хто боїться Бога.
Блаженний кожний, хто Господа боїться, *
хто Його дорогами ходить.
Ти плоди своїх рук споживати будеш. *
Щасливий ти – і буде тобі добре.
Твоя дружина – як родюча лоза виноградна *
при стінах твого дому.
Твої сини – наче нові оливкові галузки *
навколо твого столу:
Ось такою благословенною буде людина, †
яка Господа боїться. *
Нехай поблагословить тебе Господь із Сіону,
щоби в усі дні життя свого *
ти бачив блага Єрусалима.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Мт 8, 17
Алілуя, алілуя, алілуя.
Христос узяв наші недуги
і поніс хвороби.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мт 8, 1-4
† Читання святого Євангелія від Матея.
Коли Ісус зійшов з гори, за Ним пішли великі нато­впи. І ось прокажений, прийшовши, кланявся Йому й го­ворив: «Господи, якщо хочеш, Ти можеш мене очистити». Ісус, простягнувши руку, доторкнувся до нього, ка­жучи: «Хочу, стань чистим!» – і вмить очистилась його проказа. А Ісус йому каже: «Дивися, нікому не розповідай, але йди, покажися священикові та принеси дар, який нака­зав Мойсей, на сві дчення їм». Слово Господнє.


МОЛИТВА ВІРНИХ
До Ісуса приходило багато хворих і знедолених і у Ньому знаходили зці лення й розраду; з упованням ходімо і ми до Господа з нашими смиренними молитвами:
1. Молімося за святу Церкву, щоб вона, завжди плекаючи чистоту віри, була вірною Христові, своєму Божественному Нареченому.
2. Молімося за Святішого Отця, за нашого єпископа та всіх священиків, щоб Господь щедро наділив їх здоров’ям і силами в їхньому служінні.
3. Молімося за місіонерів та лікарів, які доглядають прокажених, щоб не бракувало їм духовної та матеріальної підтримки з боку Церкви та благодійних організацій.
4. Молімося за смертельно хворих, щоб служби паліативної опіки та їхні рідні допомогли їм гідно прожити остаток свого життя.
5. Молімося за померлих, щоб, очищені полум’ям Божої любові з усякої прокази гріха, вони приодягнули білі шати Небесного Царства.
6. Молімося за нас самих, щоб ми, уповаючи на силу Господнього милосердя, не вагалися просити Його про очищення наших душ у таїнстві Покаяння.
Боже, вислухай наші благання і дай нам серце співчутливе до людської недолі, щоб, живучи любов’ю, ми також могли сподіватися Твого милосердя і прощення. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Прийми, Господи, жертву прославлення та умилостивлення † і вчини, щоб наші душі, очищені її силою, * стали даром, благоугодним Тобі . Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна № 40-45.

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Очі всіх на Тебе, Господи, уповають, * Ти їм своєчасно даєш поживу.

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Відновлені поживою Пресвятого Тіла і Крові, благаємо, Господи, Твою милість, † щоб те, що ми з відданістю часто звершуємо, * спричинилося до нашого відкуплення. Через Христа, Господа нашого.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.