Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » 23 червня Церква згадує святих Зенона й Зенаса, мучеників
08:00 Середа 0 572
23-06-2021, 08:00

23 червня Церква згадує святих Зенона й Зенаса, мучеників

Згідно з грецькою біографією невідомого авторства, Зенон народився в Палестині, а за походженням був греком. Мав у Філадельфії (нині Амман) заможний маєток і рабів, служив у римському війську, а попри те жив благочестиво й по-християнськи.
Невідомо, чи Зенон був християнином ізмалку, чи навернувся вже дорослим. Хай там як, він не злякався переслідувань і сміливо напоумляв місцевого правителя покинути ідолопоклонство й увірувати в істинного Бога. Розуміючи, що на нього чекає смерть, Зенон роздав усе майно вбогим, відпустив рабів на свободу та під час жертвоприношення відмовився складати жертву ідолам. Така постава обурила переслідувачів, і Зенона та його раба-християнина Зенаса, який не забажав покидати господаря, ув’язнили й піддали тортурам. Обидва мужньо зносили страждання, залишались непохитні у вірі, завдяки Божій благодаті трималися при житті та багатьох свідків своїх мук привели до Христа. Після катувань були стяті мечем. За різними джерелами, це трапилося 286 або 305 року.

Святих особливо вшановують у Східній Церкві.

Зображають святих у туніках і плащах, із хрестами в руках.

Уклала Юлія Бойко
Святі дня 08:00 П'ятниця 0 2 279 23 липня – свято Бригіди Шведської, покровительки Європи Бригіда Біргерсдоттір (1303–1373) народилася в аристократичній сім’ї з королівського роду Фолькунгів. Від батьків отримала добре виховання, релігійне й світське, а відколи її мати померла 1314 року, про дівчинку піклувалася тітка.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.