Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Хліб, випечений власноруч. Подарунок Папі від в’язнів
17:00 Понеділок 0 110
21-06-2021, 17:00

Хліб, випечений власноруч. Подарунок Папі від в’язнів

Особи, позбавлені волі, директорка в’язниці, представники пенітенціарної поліції та судді. Таких незвичних гостей приймав Папа Франциск, від яких отримав символічний подарунок.
Про це повідомляє Vatican News

«Сьогодні вранці після 8:45, Папа Франциск зустрівся в “Домі святої Марти” з приблизно 20-особовою групою в’язнів з третьої окружної в’язниці Ребібія, яких супроводила директорка, капелан та деякі функціонери, що опісля відвідали Ватиканські музеї». Таке коротке повідомлення в першій половині дня в понеділок, 21 червня 2021 р., поширила Прес-служба Святого Престолу. Однак, за цими сухими словами стоять незабутні враження, спроможні вплинути на подальше життя та долю людей.

Зображення: agensir.it

Хліб, випечений цієї ночі власними руками. Саме такий подарунок особи, позбавлені свободи, принесли Святішому Отцеві, щоби подякувати йому за «дар надії», яким він обдаровує в’язнів. В родинній атмосфері Папа Франциск підтвердив гостям свою особливу уважність до становища людей, які перебувають в обставинах обмеженої свободи, розповів про свій досвід відвідування в’язниць в Аргентині та запевнив, що молиться за них і за їхні сім’ї.

«Сьогодні вся спільнота в’язниці пережила разом з Папою дуже важливий досвід», – сказав, не приховуючи емоцій, о. Морено Версолато з Згромадження Слуг Марії, що звершує капеланське служіння в пенітенціарному закладі. Саме на слові «спільнота» наголосив священик, вказуючи на те, що до Ватикану прибули дванадцять в’язнів, директорка, три виховательки, представники пенітенціарної поліції та дві жінки-судді. Саме присутність останніх, за його словами, має особливе значення, бо йдеться про осіб, які оцінюють та підписують різні дозволи в рамках процесів ресоціалізації та альтернативні покарання.

Зображення: agensir.it

Спілкуючись з нашим колегою, директорка в’язниці говорила про досвід гостинності та надії: «Хліб, принесений Папі в подарунок, має для нас дуже важливе значення: під час розпалу lockdown ми запустили курси пекарства й сім в’язнів вже були найняті на роботу. Хліб, випечений цієї ночі для Папи Франциска, є нашим “дякую”. Як і цеглинка з хрестом, яка символізує курси мозаїки, не є формальним жестом, але знаком віри та надії».


Новини з Ватикану 12:35 Неділя 0 98 Папа: Не втрачаймо пам’ять, носіями якої є похилі віком, без коріння зів’янемо Бачити, поділитися, зберегти: ці три дієслова, натхнені євангельською розповіддю про помноження хлібів, були в центрі уваги проповіді Папи Франциска на Святу Месу з нагоди першого Всесвітнього дня дідусів, бабусь і похилих віком.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.