Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 21 червня, понеділок
17:15 Неділя 0 226
20-06-2021, 17:15

Літургія на кожен день, 21 червня, понеділок

Що з цього, що я когось засуджу? Осудження нічого не дає. Хіба що думку під заголовком: я кращий від інших. Приятель є для того, щоб тебе прийняв. А коли ти заходиш до святині, знай, що Бог не хоче тебе судити, але прийняти.
Св. АЛОЙЗІЯ ГОНЗАГИ, монаха (біл) Обов’язковий спомин
Покровитель сьогоднішнього дня, св. Алойзій Гонзага, єзуїт, народився 1568 року поблизу італійського міста Мантуї в одній із знатних італійських родин. Батько готував його до військової кар’єри, проте Алойзія цікавило навчання. Крім грецької й латини, він вільно володів іс- панською, французькою та німецькою мовами. У 1585 році Алойзій вступив до Товариства Ісуса (єзуїтів). Коли у 1591 році в Римі вибухнула епідемія холери, він, діставши дозвіл настоятелів, цілковито присвятив себе служінню хворим. Заразившись, Алойзій помер 21 червня 1591 року. Про нього казали, що помер він як жертва любові до ближніх.

АНТИФОН НА ВХІД
Той, чиї руки безвинні і чисте серце, † уві йде на гору Господню * і стоятиме на Його святому місці.

КОЛЕКТА
Боже, Подателю небесних дарі в, Ти з’єднав у святому Алойзієві непорочну чистоту життя з покутою, † а оскільки ми не зуміли наслідувати його в невинності, * вчини за його заступництвом і його заслугами, щоб ми наслідували його в покаянні. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Бут 12, 1-9
Читання з Книги Буття.
Тими днями Господь сказав до Аврама: «Вийди з зем­лі твоєї, з твоєї рідні, і з дому батька твого в землю, що її Я тобі покажу. А Я виведу з тебе великий народ і по­благословлю тебе; та й зроблю великим твоє ім’я, а ти станеш благословенням. Благословитиму тих, хто тебе благословляє, і проклинатиму того, хто тебе проклинає. У тобі благословляться всі племена землі». І пішов Аврам, як сказав йому Господь, пішов і Лот з ним. Було ж Аврамові сімдесят п’ять років, коли він вийшов із Харану. Взяв Аврам Сараї, свою жінку, Лота, сина свого брата, і все майно, що набули, і людей, яких придбали в Харані, та й рушили в дорогу в Ханаан-край і прийшли в Ханаан-край. Аврам пройшов його аж до місця Сихем, до дуба Море. А жили тоді в тому краї ха­нааняни. І з’явився Аврамові Господь і сказав: «Потомкам твоїм дам Я цю землю!» І спорудив він там жертовник Господу, який з’явив­ся йому. Звідти ж він рушив у гори, на схід від Бетелу, і нап’яв свій намет між Бетелем, на захід, та Аї, на схід, і там спорудив жертовник Господу та й закликав Ім’я Го­споднє. І піднявся Аврам, і пішов до Негеву. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 33, 12-13. 18-19. 20 і 22
Народ блаженний, що його Бог вибрав.
Блаженний народ, для якого Господь є його Богом, – *
народ, якого Він обрав собі у спадок.
Господь поглянув з неба *
і усіх людських синів побачив.
Адже очі Господні на тих, які Його бояться, *
котрі покладають надію на Його милосердя,
щоби спасти їхні душі від смерті, *
прогодувати їх під час голоднечі.
Наша душа Господа чекає – *
Він наш помічник і оборонець.
Господи, нехай буде на нас Твоє милосердя, *
оскільки ми на Тебе поклали надію.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Євр 4, 12
Алілуя, алілуя, алілуя.
Слово Боже – живе і діяльне,
воно розрізняє думки і наміри серця.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мт 7, 1-5
† Читання святого Євангелія від Матея.
Того часу Ісус сказав своїм учням: «Не судіть, щоб і вас не судили, бо яким судом судите, таким бу­дуть судити і вас; і якою мі рою мі ­ряєте, такою буде відміряно і вам.  Чому ж бачиш скалку, що в оці твого брата, а колоди, яка в твоєму оці, не помічаєш? Або, як скажеш своєму бра­то­ві: Дозволь, я вийму скалку з твого ока, ко­ли ось колода в твоєму оці? Лицеміре, спочатку вийми коло­ду зі свого ока, а тоді  побачиш, як вий­няти скалку з ока брата твого».  Слово Господнє.


МОЛИТВА ВІРНИХ
Відзначаючи день святого Алойзія Гонзаги, який ще в молодому ві ці досягнув вершин святості, просімо у Господа благодатей, потрібних Церкві у паломництві до Небесної Вітчизни:
1. Молімося за святу Церкву, щоб вона завжди була молодою і вміла розпізнавати знаки часу.
2. Молімося за Святішого Отця, щоб він завжди надихав своїм духом любові та молитви всіх священиків Церкви.
3. Молімося за батьків, щоб вони прищеплювали своїм дітям принципи християнської моралі .
4. Молімося за хворих і стражденних, нехай у молитві й таїнствах вони знаходять зцілення та розраду.
5. Молімося за наших померлих родичів та близьких, щоб Господь явив в них свою славу і благоволив їх прийняти до сонму святих.
6. Молімося за нас, щоб ми завжди шукали істину.
Господи  Ісусе  Христе, вчини, щоб ми вірно виконували Твої заповіді і так удостоїлися вічного життя. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Господи, наш Боже, вчини, щоб ми, за прикладом святого Алойзія, завжди у святкових весільних шатах входили на небесну трапезу * і з таїнств, які приймаємо, отримували багатства Твоєї благодаті. Через Христа, Господа нашого.

Префація про святих № 35

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Він дав їм хліба із небес, * і спожив чоловік хліб Ангелів. (Пор. Пс 78(77), 24-25)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Боже, Ти поживив нас Хлібом Ангелів, † вчини, щоб ми служили Тобі з чистим серцем * і за прикладом святого Алойзія, якого нині згадуємо, завжди за все Тобі дякували. Через Христа, Господа нашого.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.