Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 18 червня, п'ятниця
19:01 Четвер 0 238
17-06-2021, 19:01

Літургія на кожен день, 18 червня, п'ятниця

(зел) П’ятниця ХІ тижня Звичайного періоду
Хто ж із нас хотів би втратити найбільший скарб свого життя? Напевно ніхто. Ми просто обираємо те, що більш легкодоступне. Вічні (духовні) речі важче доступні, але “щось за щось” – вибираючи те, що важче, ми отримуємо те, що має більшу вартість, непроминальне. Тільки те, що не проминає, гідне людини, бо й людина не проминає. Відкриймо очі на найбільший скарб, яким є поєднання (сопричастя) з Богом. Поки ми не бачимо цього скарбу, наші очі залишаються хворими і світло, яке в нас перебуває, є темрявою.

АНТИФОН НА ВХІД
Почуй, о Господи, мій голос, коли взиваю, * Ти – моя поміч, не відкидай мене * і не залишай мене, Боже мого спасіння!

КОЛЕКТА
Боже, Ти є силою тих, що довіряють Тобі; † вислухай милостиво наші благання, адже без Тебе ми нічого не можемо вчинити, * допомагай нам пості йно своєю благодаттю, щоб наша воля і вчинки були згідними з Твоїми заповідями і угодними Тобі. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
2 Кор 11, 18. 21б-30
Читання з Другого послання святого апостола Павла до корінтян.
Брати! Оскільки багато хто хвалиться тілом, то і я похвалюся. Якщо хто наважується на щось, то – кажу це в безумстві – відважусь і я. Вони юдеї? – І я. Вони ізраїльтяни? – І я. Вони нащадки Авраама? – І я. Вони служителі Христові? – Кажу як нерозумний: я – більшою мірою! У труднощах – більше, в ранах – дуже багато, у в’язницях – надмірно, на межі смерті – часто. Від юдеїв я дістав п’ять разів по сорок ударів без одного. Тричі киями був я битий. Один раз був каменований. Тричі корабель розбивався зі мною, – ніч і день я провів у безодні. Часто перебував у подорожах: у небезпеках на ріках, у небезпеках від розбійників, у небезпеках від одноплемінників, у небезпеках від язичників, у небезпеках у місті, у небезпеках у пустелі, в небезпеках на морі, у небезпеках від лжебратів; у клопотах і труднощах; часто в недосипанні, в голоді й спразі; дуже часто в постах, у холоді та в наготі. Крім цього зовнішнього, налягають на мене щоденні турботи за всі Церкви. Якщо хто хворий, то хіба я не хворію? Якщо хто спокушається, то я хіба не розпалююся? Коли вже маю хвалитися, то буду хвалитися своєю неміччю. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 34, 2-3. 4-5. 6-7
Бог визволяє праведних з недолі.
Благословлятиму Господа в кожному часі, – *
хвала Його на моїх устах постійно.
Господом хвалитися душа моя буде. *
Хай почують лагідні і звеселяться.
Звеличуйте Господа зі мною, *
тож разом Його Ім’я будемо прославляти.
Я шукав Господа, і Він до мене відізвався, *
і визволив мене від усіх моїх страхів.
Погляньте на Нього і просвітіться, *
і не будуть засоромлені обличчя ваші.
Цей убогий заволав – і почув Господь його, – *
Він спас його від всякого горя.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ

Мт 5, 3
Алілуя, алілуя, алілуя.
Блаженні убогі духом,
бо їхнє Царство Небесне.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мт 6, 19-23
† Читання святого Євангелія від Матея.
Того часу Ісус сказав своїм учням: «Не збирайте собі скарбів на землі, де міль та іржа нищать, і де злодії підкопують і крадуть, а збирайте собі  скарби на небі, де ані міль, ані іржа не нищать, і де злодії не підкопують і не крадуть. А дже де твій скарб, там буде і твоє серце. Світильником для тіла є око. Тому, якщо твоє око буде чистим, все твоє тіло буде світлим, а коли твоє око буде лукавим, то й усе твоє тіло буде темним. Отже, коли світло, яке в тобі, є темрявою, то яка ж велика тоді темрява!» Слово Господнє.


МОЛИТВА ВІРНИХ
Просимо Господа, найдорожчий наш скарб, щоб своєю благодаттю Він допоміг нам шанувати земні й піклуватися про небесні блага:
1. Молімося за святу Церкву, Христове тіло, щоб її завжди осявало світло істини.
2. Молімося за Святішого Отця, щоб він неустанно скеровував очі християн на правдивий скарб любові, доброти і взаємної поваги.
3. Молімося за нашу Батьківщину, щоби багатством, якого вона прагне, було щастя і добробут її громадян.
4. Молімося за батьків, щоб вони, виховуючи своїх дітей, розвивали у них вміння тверезо оцінювати і шанувати земні блага.
5. Молімося за померлих, щоб милосердний Господь дав їм частку в скарбах Небесного Царства.
6. Молімося за нас самих, щоб ми неустанно осявали наші серця словом істини що пливе з Євангелія.
Отче, Ти вчиш нас земним життям осягнути життя ві чне; допоможи нам своєю благодаттю і вчини, щоб ми не змарнували жодного Твого дару, а використали їх на славу Твого Імені та на благо людей. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Боже, Ти в хлі бі та вині даєш людині поживу, яка її підтримує, і таїнство, яке її відновлює; * вчини, щоб нам ніколи не бракувало поживи для тіла та душі. Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна № 40-45.

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Одного в Господа прошу, одного я благаю: * жити в домі Господнім * по всі дні життя мого.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.