Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 16 червня, середа
19:01 Вівторок 0 234
15-06-2021, 19:01

Літургія на кожен день, 16 червня, середа

(зел) Середа ХІ тижня Звичайного періоду
Як часто ми хочемо, щоб навіть наші найменші добрі діла побачили люди! У такі хвилини ми не думаємо про те, щоб сподобатись Богу, але тільки людям. Проте Ісус закликає нас насамперед подобатись Богу. Той, хто сподобався Богу, навчиться і перед людьми бути істинним. Навчи нас, Господи, любить Тебе усім серцем.

АНТИФОН НА ВХІД
Почуй, о Господи, мій голос, коли взиваю, * Ти – моя поміч, не відкидай мене * і не залишай мене, Боже мого спасіння!

КОЛЕКТА
Боже, Ти є силою тих, що довіряють Тобі ; † вислухай милостиво наші благання, адже без Тебе ми нічого не можемо вчинити, * допомагай нам пості йно своєю благодаттю, щоб наша воля і вчинки були згі дними з Твої ми заповідями і угодними Тобі . Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
2 Кор 9, 6-11
Читання з Другого Послання святого апостола Павла до корінтян.
Брати! Хто сіє скупо, той скупо і жатиме, а хто сіє щедро, той щедро і пожне. Кожний нехай дає за велінням серця, а не з жалем чи з примусу, адже Бог любить того, хто дає з радістю. А Бог спроможний збагатити вас усякою благодаттю, щоб ви завжди в усьому мали повний достаток і збагачувалися всяким добрим ділом, як написано: «Розсипав, роздав бідним; його праведність перебуває навіки!» А Той, хто дає насіння та хліб сіячеві на поживу, нехай зростить і примножить ваше насіння і нехай виростить плоди вашої праведності. В усьому збагачуйтеся різноманітною щирістю, яка через нас складає подяку Богові.  Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 112, 1-2. 3-4. 9
Благословенний, хто боїться Бога.
Блаженна людина, яка Господа боїться, *
і заповіді Його будуть їй вельми до вподоби.
Сильне буде на землі її потомство, – *
рід праведних буде благословенний.
Багатство і достаток у її домі, *
і її праведність продовжується навіки.
Для праведних в темряві засяяло світло. *
Він ми­ло­сердний, праведний і щедрий.
Він розсіяв, *
роздав бідним.
Його правда перебуває навіки, *
його сила підіймається в славі.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Йн 14, 23
Алілуя, алілуя, алілуя.
Якщо хто любить Мене, той буде зберігати Моє слово;
і Мій Отець любитиме його,
і Ми прийдемо до нього.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мт 6, 1-6. 16-18
† Читання святого Євангелія від Матея.
Того часу Ісус сказав своїм учням: «Уважайте: не робіть ваших вчинків праведності перед людьми, щоб вони вас бачили, інакше не будете мати нагороди від вашого Отця, який на небесах. О тже, коли даєш милостиню, не сурми перед собою, як це роблять лицеміри в синагогах та на вулицях, щоб їх прославляли люди. Воістину кажу вам: вони сповна одержують свою нагороду. Ти ж, коли даєш милостиню, хай твоя лі ва рука не знає, що робить твоя права рука, щоби твоя милостиня була в таємниці, – й твій Отець, який бачить таємне, віддасть тобі. І коли молитеся, не будьте, як ті лицеміри, котрі  люблять молитися в синагогах і стоячи на перехрестях широких вулиць, щоби показатися людям. Воістину кажу вам: вони сповна одержують свою нагороду. Ти ж, коли молишся, ввійди до своєї кімнати і, замкнувши свої двері, помолися до свого Отця в таємниці, – і твій Отець, який бачить таємне, віддасть тобі . Коли ж постите, не будьте такими, як лицеміри, понурі; адже вони спотворюють свої  обличчя, щоби показати людям, що постять. Воі стину кажу вам: вони сповна одержують свою нагороду. Ти ж, коли постиш, намасти голову свою і вмий обличчя своє, аби показати не людям, що постиш, але – своєму Отцеві, у таємниці; і твій Отець, який бачить таємне, віддасть тобі».  Слово Господнє.


МОЛИТВА ВІРНИХ
Бог любить усі х людей без винятку, тож зверні мося до Нього з нашими проханнями, уповаючи, що Він у своїй невимовній любові їх вислухає:
1. Молімося за святу Церкву, щоб вона, піклуючись лише про те, що Боже, була для світу прикладом безкорисливості та християнської любові.
2. Молімося за Святішого Отця, щоб Христова істина була його силою та мудрістю в керуванні Церквою.
3. Молімося за благодійні організації, щоб вони, вільні від усякого політичного тиску ззовні та внутрішньої кон’юнктури, могли ефективно допомагати всім потребуючим.
4. Молімося за людей, які живуть із шахрайства та облуди, щоб Дух істини, звільнивши їх з-під влади стародавнього батька брехні, привів їх до свободи Божих дітей.
5. Молімося за тих, хто відійшов з цього світу, щоб Господь, який бачив увесь труд їхнього життя, винагородив їх у Небесному Царстві.
6. Молімося за нас, щоби лукавство і фальш ніколи не оволоділи нашим серцем, а істинна віра привела нас до повноти Божої любові.
Боже наш Отче, Ти, що бачиш укрите, вислухай милостиво всі наші прохання і навчи нас поклонятися Тобі в дусі та істині. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Боже, Ти в хлібі та вині даєш людині поживу, яка її підтримує, і таїнство, яке її відновлює; * вчини, щоб нам ніколи не бракувало поживи для тіла та душі. Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна № 40-45.

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Одного в Господа прошу, одного я благаю: * жити в домі Господнім * по всі дні життя мого.

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Господи, святе Причастя, яке ми прийняли, означає сопричастя вірних у Тобі , * вчини, щоб воно будувало єдність Твоєї Церкви. Через Христа, Господа нашого.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.