Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 12 червня, субота
19:01 П'ятниця 0 247
11-06-2021, 19:01

Літургія на кожен день, 12 червня, субота

НЕПОРОЧНОГО СЕРЦЯ ПРЕСВЯТОЇ ДІВИ МАРІЇ (біл) Обов’язковий спомин
Непорочне Серце Марії є символом Її внутрішнього життя, Її душі, повністю відкритої для дії благодаті. Марія є храмом Святого Духа, образом Церкви, взірцем і прикладом для кожного християнина.

АНТИФОН НА ВХІД
Нехай радіє моє серце Твоїм спасінням! * Заспіваю Господу, добро бо Мені вдіяв.

КОЛЕКТА
Боже, Ти приготував у Серці Пресвятої Діви Марії гідне помешкання для Святого Духа; † вчини милостиво, щоб ми за заступництвом Пресвятої Діви Марії * стали храмом Твоєї слави. Через Господа на- шого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Іс 61, 9-11
Читання з Книги пророка Ісаї.
Нащадки мого народу будуть відомі посеред народів, між племенами – їхні потомки. І хто б їх не побачив, визнає, що вони рід, Господом благословенний. Я веселюся в Господі, душа моя радіє в моїм Бозі, бо Він зодягнув мене в шати спасіння, окрив мене плащем справедливості, – немов той молодий, що себе вінцем прикрашає, неначе молода, що дорогоцінностями себе оздоблює. Бо як земля вирощує свої рослини і як город вирощує своє насіння, так Господь Бог виростить справедливість і славу перед усіма народами. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
1 Сам 2, 1. 4-5. 6-7. 8абвг
Серце радіє в Господі моєму.
Возрадувалося серце моє у Господі, *
піднявся ріг мій у Бозі моєму;
широко відкрилися мої уста супроти ворогів моїх, *
бо я возрадувався у Твоєму спасінні.
Лук сильних поламаний, *
а слабосилі підперезалися міццю.
Ситі за хліб йдуть у найми, а голодні кидають працювати. *
Неплідна семеро родить, натомість в’яне багата синами.
Господь умертвляє і оживляє, *
Він зводить до шеолу і наверх виводить.
Господь чинить убогим і багатим, *
принижує і підносить угору.
Він піднімає нужденного з пороху вгору, *
підносить бідного з гною,
аби його посадити зі знаттю *
і трон слави дати у власність.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Лк 2, 19
Алілуя, алілуя, алілуя.
Блаженна Діва Марія, яка зберігала слово Боже,
роздумуючи над ним у своєму серці.

ЄВАНГЕЛІЄ
Лк 2, 41-51
† Читання святого Євангелія від Луки.
Ісусові батьки щороку ходили в Єрусалим на свято Пасхи. І коли виповнилося Йому дванадцять років, вони за звичаєм піднялись на свято в Єрусалим. І як виповнились дні свята, коли вони поверталися, а Хлопець Ісус залишився в Єрусалимі; та не знали того Його батьки. Думаючи, що Він десь у громаді, вони пройшли день дороги і стали шукати Його поміж родичами та знайомими; і, не знайшовши, вони повернулися до Єрусалима, шукаючи Його. І сталося, що через три дні знайшли Його в храмі; Він сидів серед учителів, слухав їх та розпитував. Усі, які  слухали, дивувалися Його кмітливості та ві дповідям. Побачивши Його, вони були приголомшені; і мати Його сказала Йому: «Дитино, чому Ти нам таке вчинив? Ось Твій батько і я, охоплені болем, шукали Тебе». А Він сказав до них: «Чому ж ви шукали Мене? Хіба ви не знали, що Мені  треба бути у справах Мого Отця?» Та вони не зрозуміли того слова, яке Він їм сказав. І спустився Він з ними, і прибув у Назарет, і був їм слухняним. А Його мати зберігала всі ті події у своєму серці. Слово Господнє.


МОЛИТВА ВІРНИХ
Уповаючи на заступництво Непорочного Серця Марії, молімося до Господа:
1. Молімося за святу Церкву, щоби вона була вірна своєму покликанню і проповідувала Божу любов всім народам.
2. Молімося за Святішого Отця, щоб Пресвята Діва Марія взяла його під свій покров і опікувалася ним у кожній хвилині життя.
3. Молімося  за  нашу  Батьківщину, щоб вона зростала духовно і жила в мирі та злагоді.
4. Молімося за всіх, хто пішов за голосом покликання до служіння Богові, щоб вони, як Пресвята Діва Марія, завжди і у всьому покладалися на Господа.
5. Молімося за померлих, щоб Господь благоволив прийняти до Небес всіх сповідників Його Імені.
6. Молімося за нас, зібраних довкола вівтаря, щоб ми вірно виконували Господню волю і так змогли осягнути славу Небесного Царства.
Отче, з безмежним упованням ми возносимо до Тебе наші прохання: вислухай їх милостиво і за заступництвом Непорочного Серця Пресвятої Діви Марії благоволи обдарувати нас своїми благодатями. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Всемогутній Боже, поглянь на молитви і дари Твоїх вірних, принесені у день спомину Пресвятої Богородиці Марії, * нехай вони будуть угодними Тобі, а нам випросять допомогу Твоєї милості. Через Христа, Господа нашого.

Префація про ПДМ № 30-31

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Марія ж зберігала всі ці слова, * роздумуючи над ними в своїм серці. (Пор. Лк 2, 19)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Господи, ми стали учасниками вічного відкуплення, † просимо Тебе, щоб, вшановуючи Матір Твого Сина, ми раділи повнотою Твоєї благодаті * і постійно відчували наближення спасіння. Через Христа, Господа нашого.