Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Камера 21 в Аушвіці. А в ній — барельєф Серця Ісуса
16:02 П'ятниця 0 212
11-06-2021, 16:02

Камера 21 в Аушвіці. А в ній — барельєф Серця Ісуса

Ці вирізьблені на стіні концтабірної камери зображення — зворушливі й натхненні не менше за твори Караваджо…

Католицьке мистецтво виконувало в історії чимало функцій, від освітніх по духовні. Найбільш відомі та ціновані шедеври, однак, бліднуть перед простим барельєфом на стіні камери в нацистському концтаборі Освенціма.  

Різьблення на стіні

Хоч воно надзвичайно просте і позбавлене кольорів, однак враження справляє сильне. Хтось вирізьбив на стіні цей мистецький твір у найбільш розпачливий для нього час. Перед лицем терору й розпачу, які були щоденністю концентраційних таборів, цей барельєф виражає надію і довіру, яку людина покладає у Христі.

В історії концтабору Аушвіц (німецька назва Освенціма) не бракує історій, що надихають, про християнську стійкість перед лицем переслідувань. Це так св.Максиміліан Марія Кольбе віддав життя, щоб урятувати співв’язня, за що потім був канонізований.

Мистецтво у таборі смерті

За рогом від камери, в якій перебував о.Кольбе, можна побачити інший приклад стійкості людини у вірі. В камері 21 блоку смертників на стіні є два барельєфи — зображення Пресвятого Серця Ісуса і сцени Розп’яття.

Сестра Кеті ДеВіко, настоятелька монастиря Редвудз, як автора цих різьблень назвала Стефана Ясінського — підпоручника польських Збройних сил. Ясінський, військовополонений, видряпав ці зображення на стінах своїми нігтями. Він загинув в Аушвіці 1944 року, але його визнання віри збереглося донині…

Серце Ісуса в Аушвіці

Про в’язня, який залишив людям цей незвичний мистецький слід, с.ДеВіко написала: «Завдяки чому серце Стефана не скам’яніло в гіркоті? Що утримало його від того, щоби зненавидіти ворогів? Найімовірніше — молитва.

Очікуючи на вирок у табірній камері, він накреслив цей образ нігтем. Хотів, щоб його серце стало подібним до Серця Христового. “Серце Ісуса — це образ нашого справжнього серця”. Можливо, Стефан Ясінський віднайшов своє серце у Серці Христа…

Джерело: CREDO
Новини зі світу 14:00 Четвер 0 198 Книга про Йоана Павла ІІ і Церкву в СРСР. Невдовзі презентація Віртуальна зустріч за участі Префекта Конгрегації Східних Церков відбудеться з нагоди презентації чергової книжки із серії «Історія Церкви в центрально-східній Європі», що побачила світ у контексті 30-річчя розпаду Радянського Союзу та приурочена до 100-річчя народження Кароля Войтили.