Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » У Рівному відбулася спартакіада Луцької дієцезії
13:01 Середа 0 113
9-06-2021, 13:01

У Рівному відбулася спартакіада Луцької дієцезії

7 червня 2021 року в Рівному, при парафії свв. Петра і Павла та Божого Милосердя відбулася Дієцезіальна спартакіада, яка щороку відбувається у День захисту дітей, але цьогоріч дійство пересунулося в часі через пізнє завершення шкільного року.
Про це повідомляє Луцька дієцезія.

Змагання, Свята Меса і розваги проходили під гаслом Року святого Йосифа, активності відбувалися на подвір’ї храму та в приміщеннях парафіяльного будинку. Після спортивних та інтелектуальних конкурсів, розпочалася розважальна програма: майстер-класи, малювання на воді, фокуси, виготовлення слайму, шоу мильних бульбашок, гра «Мафія».


Всіх учасників було 200 осіб, а це: діти, молодь, волонтери, батьки і священики, опікуни. З них — 150 дітей у віці від 6 до 14 років. Діти настільки раділи іграми, забавами, довгоочікуваним великим справжнім святом, що не помітили, як промайнув цілий день з друзями.

Волонтер Аліна Кучинська, педагог: «Ось тепер, на 6-ій спартакіаді, в якій я беру участь, чітко побачила наскільки важливо сучасним дітям грати в команді. Я проводила кулінарний конкурс і зауважила, що командний стиль змагань виховує в дітях відповідальність, згуртованість і усвідомлення спільної мети. Такі заходи мають педагогічно-виховний результат для конкретного учасника».

Анна, мама 2-ох учасників змагань: «Приємно спостерігати за дітьми, які «забули» про батьків, повністю захоплені своїми друзями, спілкуються, а не сидять в мобілці, а я відпочиваю і вболіваю».


Назар 12 років, учасник змагань: «Дуже добрий обід і ковбаски!»

Яніна, 43 роки, мама двох волонтерок: «Радію з цього, що мої діти є волонтерами, бо вони вчаться в таких масових заходах спілкуватися з різними людьми. Доньки казали, що вони проявляли свою креативність, бо треба було швидко діяти в ситуаціях, котрих вони не очікували. І вони добре впоралися!»
      
Команда «Залізні рукава»: «Мені подобається, що я робив з командою гігантський слайм і навчився показувати фокуси. Ще наша команда зав’язала всі харцерські вузли і ми краще всіх розв’язали ребуси!»
      
Максим, аніматор, 24 роки: «Хочу відмітити, що під час проведення гри «Мафія», діти проявили себе вихованими, чемними. Мені було легко з ними працювати».

Отець Зимовіт: «Впродовж Святої Меси, на мою думку, діти гарно співали, свідомо приймали участь, були зацікавлені процесом. Проповідь була у формі діалогу з дітьми. Мене вразило, що було набагато більше учасників, ніж було заплановано і організатори з цим впорались».

З Луцька приїхало 3 команди, разом з о. Романом Власюком, о. Марціном Цєсєльскім та сестрою Оксаною. Треба відмітити, що команди з м. Луцька забрали не лише кубок, але й медалі за 1,2,3 місця до парафії свв. Петра і Павла, і це не вперше Луцьк перемагає у Дієцезіальній спартакіаді! Молодці!


Перше місце і кубок за перемогу у категорії «Молодша школа» виборола команда «Місія» з молодої парафії св. Йоана Павла ІІ у Рівному, разом з настоятелем о. Ґжеґожем Вавжиняком. Ця міжнародна команда складалася з мексиканців та італійців. Діти походять з сімей місіонерів з Неокатехуменальної дороги, посланими для місії «Ad Gentes» (до народів), Папою Франциском в Україну, а саме до Рівного.

З м. Ківерці почесні другі місця разом з дипломами та призами вибороли 2-і команди та їх тренер о. Кшиштоф Орліцкій. Так тримати!

З Костополя приїхали харцери, 2-і команди, яких згуртував настоятель о. Андрій Парусинський.


З м. Дубно о. Ґжеґож Оважани заохотив до участі одну команду, яка показала гарні результати і дружній дух.

Місто Острог було представлене 2-ма командами, які супроводжував о. Вальдемар Шляхта.


Особливими гостями вдруге стали молодь і діти з парафії Йоана Павла ІІ з м. Львів, настоятелем котрої є о. Григорій Драус.

Приємно відмітити, що серед 80-ти учасників з Рівного були також друзі, сусіди, однокласники наших юних парафіян. Більше 10 дітей вперше потрапили на Святу Месу і були захоплені нею. Це означає, що свято поширюється, набирає обертів. Кожна дитина, незважаючи на результат, отримала диплом та подарунок, а участь у дійстві була безкоштовною.

Дякуємо всім спонсорам, добродіям, благодійникам з Польщі, Європейському Сімейному Центру «Традиція», сестрам монахиням Матеуші та Юлії. Дякуємо настоятелю о. Владиславу Чайці за гостинність. Дякуємо єпископу Віталію Скомаровському за присутність на спартакіаді у 18-ту річницю єпископських свячень.


Волонтерами, які організували свято, виступили: харцери хуфця «Волинь», викладачі ЄСЦ «Традиція», молодь з Неокатехуменальної дороги, парафіяни, заангажовані в душпастирство молоді.

Запрошуємо всіх бажаючих на наступне свято віри, спорту та молодості! До перемог у 2022!

Анна Кравцова
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.