Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Робоча зустріч з питань капеланського служіння
12:00 Середа 0 94
9-06-2021, 12:00

Робоча зустріч з питань капеланського служіння

У Комітеті Верховної Ради відбулась зустріч голови Комітету з питань правової політики Андрієм Костіним з членами Душпастирської ради з питань релігійної опіки в пенітенціарній системі.
Душпастирська рада є дорадчим органом при Міністерстві юстиції. У зустрічі взяли участь: о. Григорій Драус (Голова ради), о. Костянтин Пантелей (УГКЦ), о. Віктор Яценко (капелан Верховної Ради), пастор В'ячеслав Когут (Євангельська церква).


Зустріч була присвячена Закону «Про пенітенціарну службу» в частині про релігійне служіння та підзаконним актам, які мають надати свободу у виконанні в'язничного служіння, згідно зі світовими нормами.

Отець Констянтин Пантелей представив пропозиції до Закону, які визначають статус в'язничного капелана і впроваджують штатного. Голова Душпастирської ради, о. Григорій Драус звернув увагу на існуючі обмеження у служінні та представив свій проєкт підзаконних актів, які могли би бути прийнятими. У цих актах, на підставі інших законів, підтверджується право на збільшення часу для здійснення капеланського служіння (навіть і щоденно), можливість перебування капелана без супроводу, рівності статусу штатного капелана та капелана-волонтера. Священик підкреслив, що будучи капеланом не лише в Україні, а й у Польщі, Великобританії, Швеції, Італії, Камеруні та Австралії, він побачив, що вищезгадані пропозиції діють в більшості демократичних країн усіх континентів.

Після зустрічі о. Григорій відвідав, у стінах Верховної Ради, каплицю св. Володимира, звану «Кімнатою Милосердя». В каплиці служить о. Віктор Яценко, головний в'язничний капелан Української Православної Церкви.

Катерина Шандигаєва

Керівник Бюро Голови Душпастирської ради
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.