Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Що значить бути сіллю землі та світлом світу?
13:00 Вівторок 0 1 000
8-06-2021, 13:00

Що значить бути сіллю землі та світлом світу?

Папа Франциск назвав ці два символи критеріями плідної присутності християн у світі.
Сьогоднішня Літургія Слова пригадує нам слова Ісуса, про наше завдання бути сіллю землі та світлом світу. Що на практиці значать ці слова? Папа Франциск назвав ці два символи критеріями плідної присутності християн у світі.  

Отже, бути сіллю землі значить:

Зображення Holiness Today 

Остерігатись гріховного зіпсуття

Сіль це елемент, що надає смаку, що зберігає продукти від зіпсуття. Учень покликаний триматися здалека від загрозливого суспільства, від бактерій, що отруюють життя людей. Йдеться про протиставлення гріху, моральній зіпсованості, через свідчення важливості порядності та братерства, не піддаючись оманливому світовому кар'єризму, влади та багатства.

Зображення CSMCRI

Терпеливо переживати поразки

«Сіль» – це учень, який не зважаючи на щоденні невдачі, які має кожен з нас, підіймається з пороху своїх помилок, відважно і терпеливо починаючи щодня знову прямувати до діалогу та зустрічі з іншими.

Зображення Flickr

Бути покорним та конструктивним

«Сіль» – це учень, що не шукає схвалення та оплесків, а намагається бути покірним і конструктивним, будучи вірним вченню Христа, Який прийшов на світ не для того, щоби Йому служили, але щоби самому служити.

Зображення Clear Bible

Бути світлом світу означає:

Зображення VFNKB

Розсіювати морок

Світло розсіює темряву і дозволяє бачити. Ісус – Світло, що розсіяло темряву, але вона досі залишається у світі і в окремих особах. Завдання християн – розсіювати цей морок, аби засяяло світло Христа і проголошувати Його Євангеліє. Йдеться про випромінювання, яке може також відбуватись через наші слова, але насамперед виникає з наших «добрих вчинків» (в. 16).

Зображення Rockwell House

Вказувати іншим на Бога

Учень та християнська спільнота є світлом світу, коли інших спрямовують до Бога, допомагаючи досвідчити Його доброти та милосердя.

Зображення Henry H Harris

Вносити світло правди

Учень Ісуса є світлом, коли живе своєю вірою не зважаючи на обмежений простір, коли спричиняється до руйнування упереджень, уникнення принижень та чинить, що у ситуації, де панує брехня і лукавство входить світло правди. Однак це не є моє світло, а світло Ісуса. Ми є знаряддями, аби світло Ісуса сягнуло всіх.

Зображення Green Prophet


З промови Папи Франциска перед молитвою "Ангел Господній" (5 лютого 2017 р.), КАІ

Опрацьовано КМЦ 
 

Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.