Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 9 червня, середа
19:02 Вівторок 0 271
8-06-2021, 19:02

Літургія на кожен день, 9 червня, середа

(зел) Середа Х тижня Звичайного періоду
Сьогодні Господь дає кожному з нас шанс бути найбільшим у Небесному Царстві. Замислімося над цим словом! Для цього, по-перше, треба жити Божим законом, а по-друге, ділитися ним з іншими. Дякуємо Тобі, Господи, за такий великий дар і можливість.
Або (біл) довільний спомин св. ЄФРЕМА, диякона і Вчителя Церкви
Св. Єфрем народився в Нізібі близько 306 року. Став дияконом і заснував богословську школу, в якій сам викладав. Після захоплення Нізібі персами разом з учнями переїхав до Едеси. Проголошував Боже Слово й писав богословські праці, а також численні гімни. Помер 9 червня 373 року.
Спільні Меси: про Вчителів Церкви

АНТИФОН НА ВХІД
Господь – моє світло й моє спасіння: кого маю боятись? * Господь – мого життя твердиня: кого маю страхатись? * Напасники моїй мої  вороги, то вони спіткнуться й упадуть.

КОЛЕКТА
Боже, джерело всякого добра, вислухай наші смиренні благання † і вчини, щоб ми, натхнені Тобою, пізнавали те, що слушне, * і з Твоєю допомогою це виконували. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
Або:
Всемогутній Боже, влий милостиво в наші серця Святого Духа, † за натхненням якого святий диякон Єфрем прославляв у піснях Твої тайни * і силою якого присвятив Тобі  своє життя. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
2 Кор 3, 4-11
Читання з Другого послання святого апостола Павла до корінтян.
Брати! Таку довіру до Бога ми маємо через Христа не тому, що ми спроможні самі собою над чимось роздумувати, наче самі від себе, але наша спроможність – від Бога, який і вчинив нас здатними стати служителями Нового Завіту – не букви, але Духа, адже буква вбиває, а Дух оживляє. І якщо служіння смерті, викарбуване буквами на камені, було таке славне, що ізраїльські сини не могли дивитися на обличчя Мойсея через минаючу славу його обличчя, то наскільки славнішим буде служіння Духа? Бо коли служіння осуду – слава, то служіння праведності набагато перевершує його в славі. Адже в цьому відношенні не прославилося прославлене – через надмірну славу. Бо коли те, що минає, – славне, то набагато більшим є те, що постійно перебуває в славі. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 99, 5-6. 7-8а. 8бв-9
Ти найсвятіший, Господи, наш Боже.
Вознесіть Господа, нашого Бога, †
і підніжжю Його ніг поклоніться, *
бо святий Він!
Мойсей і Аарон між Його священиками, †
а Самуїл – серед тих, які Його Ім’я прикликають. *
Вони кликали до Господа, – і Він відповідав їм.
Він промовляв до них із стовпа хмарового. *
Вони дотримувалися Його свідчень †
і заповідей, які Він дав їм.
Господи, наш Боже, *
Ти відповідав їм, Боже.
Ти бував до них милосердний, *
але відплачував за їхні провини.
Звеличуйте Господа, нашого Бога, †
на Його святій горі поклоняйтесь, *
бо святий – Господь, наш Бог.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Пс 25, 4б. 5а
Алілуя, алілуя, алілуя.
Боже мій, навчи мене ходити Твоїми стежками,
провадь мене згідно з правдою своєю.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мт 5, 17-19
† Читання святого Євангелія від Матея.
Того часу Ісус сказав своїм учням: «Не думайте, що Я прийшов відмінити Закон або Пророків. Я не прийшов відмінити, але сповнити. Адже воі стину кажу вам: доки не промине небо й земля, жодна йота, жодна риска із Закону не промине, – аж все збудеться. Якщо хтось скасує одну з цих найменших заповідей і так навчить людей, – він найменшим назветься в Царстві Небесному, а хто виконає і навчить, той великим назветься в Царстві Небесному». Слово Господнє.


МОЛИТВА ВІРНИХ
Піклуючись про спасіння наше та наших ближніх, просімо у Господа благодатей, потрібних, щоб жити згідно з Його за­повідями:
1. Молімося за святу Церкву, нашу Матір та Вчительку, щоб вона, знаходячи своїх заблукалих дітей, вела їх шляхом праведності.
2. Молімося за Святішого Отця, наступника святого апосто­ла Петра, щоби його апостольські подорожі зміцнювали моральний лад та мир у світі.
3. Молімося за священиків, монахів і монахинь, щоб вони, йдучи за голосом покликання, ревно служили Господу та своїм ближнім.
4. Молімося за богословів, щоб провідною зіркою їхніх до­сліджень завжди була істина воскреслого Христа.
5. Молімося за наших померлих братів і сестер, щоб Господь, змилосердившись над ними, привів їх до свого Царства.
6. Молімося за нас самих, щоб ми, вірні Господу в малому й великому, впевнено йшли дорогою спасіння.
Вислухай, Господи, наші смиренні молитви і даруй своєму на­родові те, про що ми просимо. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Боже, наш Отче, споглянь милостиво на наше служіння, † прийми дари, які  ми Тобі  приносимо, * і примнож нашу любов до Тебе. Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна № 40-45.

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Господи, моя скеле, моя твердине, * мій визвольнику, мій Боже, моя скеле, * що до неї прибігаю.

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Милостивий Боже, нехай Твоя цілюща дія визволить нас від схильності до зла * і настановить на шлях праведності. Через Христа, Господа нашого.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.