Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Таємниця Фатімської Богоматері у світлі замахів на Йоана Павла ІІ
14:01 Субота 0 130
29-05-2021, 14:01

Таємниця Фатімської Богоматері у світлі замахів на Йоана Павла ІІ

Папа Римський Йоан Павло II (1978-2005) став жертвою замаху 13 травня 1981 року, в день Богоматері Фатімської. Він дивом вижив після нападу, хоча мало не загинув. З нагоди недавньої 40-ї річниці цієї події, давайте оглянемося назад на важливий вплив, який цей особливий провіденційний збіг справив на понтифікат польського Папи.
Було 17:17 вечора, Йоан Павло ІІ кілька разів об’їжджав на папомобілі площу Святого Петра, перш ніж розпочати загальну аудієнцію. З натовпу вийшов чоловік і на відстані 2,5 метрів від транспортного засобу здійснив два – або три, як стверджують деякі свідки, пістолетні постріли в понтифіка, який впав на руки своєму секретарю, архієпископу Станіславу Дзівішу. Його негайно доставили до лікарні. Турецький нападник Мехмет Алі Аджа, близький до турецької націоналістичної групи “Сірі вовки” намагався вбити Йоана Павла II.

Поранений в живіт, правий лікоть і вказівний палець лівої руки, 264-й папа вижив і публічно помилував зловмисника 17 травня 1981 року і через два роки зустрів його у в’язниці: прекрасний приклад християнського милосердя з боку Понтифіка, який буде нести фізичні шрами замаху все життя. Однак інший наслідок ніколи не зникне: рішучий марійний напрям, який є суттю духовності глави Католицької Церкви, що випливає з цієї події.

Порятунок матері

На незвичні аспекти події спочатку звернули увагу лікарі та хірурги, яким було доручено лікувати Папу Римського. Згодом вони виявили, що прооперували його, не вірячи, що їхній пацієнт виживе, враховуючи серйозність пошкоджень, завданих кулею. Однак жоден з життєво важливих органів не був уражений, і багато хто розглядає це як знак з Неба.

Професійний стрілець, Мехмет Алі Ашка, швидше за все, не мав наміру схибити. І все ж ані його досвід, ані рішучість не змогли спрямувати кулю в серце папи. За словами деяких членів медичної бригади, вражених побаченим, одна з куль, здавалося, була “відхилена”.

Вони були не єдиними, хто відзначив це як незвичне: з моменту одужання папи цей незрозумілий відхил інтерпретувався Йоаном Павлом ІІ як знак того, що щось інше втрутилося, щоб чудесним чином захистити його. Пізніше він зізнається, що відразу подумав, що це «рука» Діви Марії.

Рука Фатімської Богородиці

Йоан Павло ІІ був переконаний у втручанні Фатімської Богородиці, яка діяла у доленосну хвилину, щоб зупинити невідворотну смерть, яка стояла перед ним. Своє виживання він приписував здебільшого їй, хоча, очевидно, дякував медичному персоналу клініки Джемеллі за їхню роботу.

Через кілька місяців після виписки з римської лікарні він сказав, що відчував захист Марії на момент стрілянини: «У той самий момент, коли я впав на площі Святого Петра, у мене було сильне відчуття, що я буду врятований (…) одна рука стріляла, а інша вела кулю”. І куля не влучила в ціль.

Третя таємниця

Оскільки 13 травня – річниця першого явлення Фатімської Богоматері, він пов’язав свій досвід з Дівою, яка є покровителькою Португалії. Через рік після нападу він відправився до марійної святині у Фатімі, де запропонував місцевому єпископу кулю, яка його вразила. Єпископ вирішив її встановити у твердому золотому вінці статуї Богородиці.

26 червня 2000 року Йоан Павло II остаточно розкрив через кардинала Йозефа Ратцінгера третю таємницю Фатіми. Як запобіжний захід, ця таємниця ніколи не була оприлюднена папами. Хоча зміст цих одкровень і досі суперечливий, кардинал Ратцінгер запевнив, що ця третя таємниця вимагає навернення сердець і стосується переслідувань Церкви та Наступника Петра. Польський понтифік, як і оточуючі, твердо вірив у тлумачення того, що замах на нього був виконанням цієї третьої таємниці.

Відданість Йоана Павла ІІ Марії

Марійна відданість Кароля Войтили почалася не наступного дня після замаху. Це було глибоко вкорінене в душі польського народу і в його власній. З дитинства він звик молитися до Марії в різних святинях своєї країни, особливо Чорній Мадонні Ченстоховській.

Пресвята Богородиця, пояснює він, була важливою фігурою, до якої він звертався за втіхою після смерті матері, коли йому було лише 9 років. Він висловив цю відданість, як папа, ще в 1978 році, взявши за девіз “Totus Tuus” (“цілковито твій”), як знак своєї відданості Непорочному Серцю Діви.

Радикальний поворот

Однак після події 13 травня 1981 р. Йоан Павло II був іще більше  відданий Фатімській Богоматері. Тричі протягом решти свого довгого понтифікату, він здійснював паломництво до місця цього одкровення, частіше, ніж до якоїсь іншої святині. Він також посвятив світ і Росію Непорочному Серцю Марії, як просила Богоматір з Фатіми.  

Загалом маловідома деталь історії: Папа знову був поранений під час свого візиту до Фатіми в 1982 році іспанським священиком-фундаменталістом, який був переконаний, що Папа був «комуністичним» агентом! Священика заарештували і засудили до шести з половиною років ув’язнення. За словами кардинала Дзівіша, який сказав, що був свідком події, польський понтифік був знову поранений, але набагато менш серйозно. Цього разу він залишив напад у таємниці, але побачив у ньому ще один знак життєво важливого зв’язку між ним, як понтифіком, та португальським явленням Богородиці.

Мозаїка Богоматері, Матері Церкви

Але це ще не все: через кілька місяців після історичної події польський папа ініціював встановлення мозаїки із зображенням Діви Марії на фасаді Апостольського палацу на площі Святого Петра на згадку про її втручання. Також там вписаний девіз папи, що свідчить про важливість відданості Кароля Войтили Матері Божій. 

Джерело: Родина
Міжнародна аналітика 10:35 Вівторок 0 1 491 «Якщо Бога немає, то розпадаються і права людини»: раніше не публікована праця Папи Бенедикта XVI 10 травня в Сієні вийшов друком раніше не публікований текст Папи-емерита Бенедикта XVI (Йозефа Рацінґера), написаний 29 вересня 2014 року. Його центральне питання – непорушні основи прав людини.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.