Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Успіх, що торкається серця молоді. Отець Форнос про відео з намірами Папи
18:01 П'ятниця 0 75
28-05-2021, 18:01

Успіх, що торкається серця молоді. Отець Форнос про відео з намірами Папи

У п’яту річницю ініціативи, покликаної у доступний спосіб поширювати молитовні наміри, що лежать на серці Святішого Отця, міжнародний директор Всесвітньої мережі молитви Папи ділиться думками про зростаючу популярність цих коротких щомісячних відеороликів.
Про це повідомляє Vatican News.

Коли все розпочиналося п’ять років тому в контексті завершення Ювілею Милосердя, то були сумніви, чи ідея «злетить». «Я думав, – ділиться отець Фредеріко Форнос, ТІ, міжнародний директор Всесвітньої мережі молитви Папи, – що проект протриває кілька місяців, максимум – один рік».

Неочікуваний успіх

Координатор мережі, що успадкувала традиції заснованого понад 175 років тому «Апостольства молитви», не приховує своїх емоцій, коли ділиться з нашим колегою підсумками ініціативи «Відео Папи». В її рамках щомісяця виходить приблизно хвилинний відеоролик, в якому Наступник святого Петра представляє обраний на кожен місяць молитовний намір, молитися в якому щоденно зобов’язуються члени цього згуртування вірних, присутнього на всіх континентах. За приблизними підсумками, ці короткі відеоролики сягнули 155 мільйонів переглядів у соціальних мережах, а також спричинилися до публікації присвячених ним 17 тисяч статей в міжнародній пресі.

«Потрібно пам’ятати, –додає єзуїт, – що ресурси в соціальних мережах, які допомогли досягти цього результату, це ватиканські сторінки, бо цей проект від свого самого початку народився у співпраці з Vatican Media».

В єдності навколо Святішого Отця

Ідея запропонувати простий і короткий відеоролик, яким Папа Франциск міг би зворушити серця вірних, спонукаючи їх єднатися в молитві, зродилася наприкінці Ювілею Милосердя в 2016 році. Отець Форнос пояснив, що мета полягала в тому, щоби знайти нові способи висловлювання, аби допомогти всім молитися в намірах Святішого Отця. «Ми хотіли пояснити, чому настільки важливим є, наприклад, молитися за людське братерство чи за мир, як про це просив Папа. Й у тому факті, що кожного разу він сам, своїми словами, мотивує нас, ми вбачаємо ключ до успіху», – стверджує міжнародний координатор Всесвітньої мережі молитви Папи, додаючи, що ці відеоролики користуються великою популярністю серед молоді, що поширює їх на різних платформах соціальних мереж.

«Це такий спосіб почуватися в спільності зі Святішим Отцем та з місією Церкви», – пояснює священик, звертаючи увагу на те, як навколо цього короткого відеоролика сформувалася справжня та властива спільнота. «Коли ми публікуємо Відео Папи та отримуємо відгуки, що надходять до наших національних осередків, розсіяних у світі, та коментарі, які залишають люди, ми щоразу вражені усвідомленням того, наскільки ми перебуваємо в спільності, зберігаючи, водночас, свою розмаїту тотожність», – підсумовує о. Фредерік Форнос.
11:00 Понеділок 0 122 20 років тому Україну відвідав Йоан Павло ІІ. Спогади про Папу Римського його особистого секретаря 20 років тому Україна очікувала на візит глави Католицької Церкви. Тривали останні приготування до зустрічі Йоана Павла ІІ у Києві та Львові. Серед тих, хто супроводжував Папу у паломництві в Україну з 23 до 27 червня 2001 року, був його тодішній другий особистий секретар, а нині очільник Римо-католицької митрополії в Україні, архієпископ Мечислав Мокшицький. Чому Йоан Павло ІІ хотів відвідати Україну? Як почувався під час візиту? Яким був у повсякденному житті? Про це Радіо Свобода розповів митрополит РКЦ Мечислав Мокшицький, який працював з Йоаном Павлом ІІ з 1996-го до 2 квітня 2005 року, дня смерті Папи.


Інтерв'ю 16:00 Понеділок 0 168 Кардинал Пелл: у в’язниці я пробачив своїм обвинувачам Австралійський кардинал, якому нещодавно виповнилося 80 років, розповідає в інтерв'ю для Vatican News про свій досвід, який він описав у книзі «Щоденник ув'язнення». Він зазначив, що у в’язниці він замислився над такими питаннями, як витривалість, важливість віри, прощення і відкуплення страждань.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.