Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Свято Господа нашого Ісуса Христа, Верховного і Вічного Священика
07:50 Четвер 0 1 524
27-05-2021, 07:50

Свято Господа нашого Ісуса Христа, Верховного і Вічного Священика

«Клявся Господь і каятись не буде: «Ти – Єрей повіки на зразок Мелхіседека». (Пс 110, 4) Слова псалма, як і всі інші прообрази священства у Старому Завіті знаходять своє сповнення у Христі Ісусі. (пор. ККЦ, 1544)
Бог відділяє коліно Леві на особливе служіння, аби були посередниками та приносили жертви Богу за себе і за народ. Все ж «неможливо, щоб кров волів та козлів усунула гріхи» (Євр 10, 4) – ці жертви приносились священиками щороку і вони мали на меті освятити народ тілесно та підготувати до майбутньої благодаті.

Прийшовши на цей світ, Христос сповнив священицьку місію, оскільки Сам став Посередником, Жертвою і тим, хто її складає – Священиком. Божий Син, один раз, здійснив досконалу жертву не кров’ю козлів та телят, але із власної крові (див. Євр 9, 12), тим самим звільнив усіх людей від гріха та смерті.

В постаті Ісуса Христа, Божий люд отримав єдиного і вічного Первосвященика, оскільки через воскресіння Він подолав смерть, увійшов на небо і вічно заступається за нас перед Отцем.

Подібно до постаті Мелхіседека, який з’являється в Писанні без родоводу та священицького призначення, Христос не був священиком згідно із тілом, оскільки не належав до коліна Леві. Священиком Він став з волі Отця, і кожному, хто через таїнство Хрещення єднається у Його містичному тілі, дає можливість брати участь у Своєму священстві.

Загальне священство вірних здійснюється через розвиток благодаті Хрещення, але Христос встановив також і службове священство, яке допомагає благодаті розвиватись та стає одним із засобів, необхідних Христу для будування і провадження Своєї Церкви (пор. ККЦ, 1547).

У Великий Четвер, Церква згадує встановлення таїнств Євхаристії та Священства, однак, в особливий спосіб, увага на них акцентується вже після Пасхального періоду.

Раніше, це свято відзначалось з 1952 року в іспанському Згромадженні Cестер Облаток Христа Священика, а з 2012 року, як відповідь на численні прохання, Папа Бенедикт XVI поширив його на цілу Церкву (у вигляді довільного прийняття – місцева Церква сама вирішує потрібність свята у своєму регіоні).

«Маємо великого архієрея, що вже пройшов небо, Ісуса, Божого Сина, тримаймося твердо віровизнання». (див. Євр 4, 14)

Уклала Юлія Бойко
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.