Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Проповідь св. Беди Достойного і герб понтифіка
15:00 Вівторок 0 135
25-05-2021, 15:00

Проповідь св. Беди Достойного і герб понтифіка

На папському гербі Франциска розміщений його девіз: «Miserando atque eligendo» (Поглянув з милосердям і вибрав). Це слова з проповіді св. Беди Достойного, якого сьогодні згадує Церква. Чому понтифік обрав саме цю цитату? 
Святий Беда Достойний, бенедиктинський монаха, що жив у VII-VIII сторіччі в Англії. Коментуючи євангельський епізод про покликання святого Матея, святий Беда написав: «Побачив Ісус митаря і, оскільки, подивився на нього з милосердною любов’ю, вибрав його, кажучи: Йди за Мною».


Ця проповідь включена до текстів Літургії Годин у свято Євангеліста Матея. Свого часу вона відіграла особливе значення в житті та духовному шляху Папи. 1953 року, саме на свято святого Матея, 17-річний юнак Хорхе Берґольйо в особливий спосіб відчув люблячу Божу присутність у своєму житті. Після однієї сповіді він відчув у своєму серці Боже милосердя, що з люблячим поглядом кликало його до богопосвяченого життя за прикладом святого Ігнатія Лойоли.

Після обрання єпископом, на згадку про цю подію, яка позначила початки його повного посвячення Богові в Його Церкві, єпископ Берґольйо вирішив вибрати девізом та програмою життя вислів святого Беди «Miserando atque eligendo» (Поглянув з милосердям і вибрав), який вирішив відтворити і в своєму папському гербі.
Історія Церкви 14:00 П'ятниця 0 119 Знавці неба: коротка історія папських астрономів Вони мали знання, недосяжні для інших. Здавалося, ще трішки — і вдасться «розібрати небеса на частинки», а може, навіть побачити Бога. А як ні, то бодай пояснити, чому крутиться небо, як рухається і де стоїть Земля.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.