Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » 20 травня – довільний спомин Бернардина Сієнського, покровителя узалежнених від азартних ігор
07:51 Четвер 0 939
20-05-2021, 07:51

20 травня – довільний спомин Бернардина Сієнського, покровителя узалежнених від азартних ігор

​​​​Народився Бернардин (1380–1444) у шляхетній родині в місцевості Масса-Мариттіма (Італія). У шість років залишився повним сиротою, і його взяв на виховання дядько, який мешкав у Сієні.
Бернардин ходив у парафіяльну школу, а згодом вивчав у Сієнському університеті канонічне право й теологію. У 20 років приєднався до спільноти, яка допомагала хворим на чуму; під час епідемії заразився сам, але одужав.

1402 року вступив до францисканського ордену, невдовзі отримав свячення й 12 років служив неподалік від Сієни. Поглиблював знання Святого Писання та творів Отців Церкви. Бернардинові слова, спосіб життя й чудеса, які ставалися через нього, приваблювали такі юрби людей, що святий мусив проповідувати на площах. У своїх діалогічних проповідях часто звертався до тем, пов’язаних із миром і соціальною справедливістю. Завдяки Бернардинові сталося багато навернень, Церква отримала нові покликання, а деякі розлучені подружжя знову поєдналися.

Святий особливо вшановував Богородицю та Пресвяте Ім’я Ісуса, культ якого активно поширював. Із цього імені починав кожну проповідь, носив із собою табличку з написом «IHS», а коли піднімав її, усі ставали навколішки. Через це Бернардина запідозрили в єресі, але виправдали. Прагнув повернутися до первісного уставу святого Франциска. Засновував реформовані монастирі, які згодом стали відомі як бернардинські. У 1438–1442 роках виконував функції генерального вікарія ордену. Аби вільно проповідувати, тричі відмовився від єпископства. Брав участь у Флорентійському Соборі (1439), де підтримував поєднання східної церкви з католицькою. Залишив по собі важливі теологічні твори.

Помер у Л’Аквілі, канонізований 1450 року.

Зображають святого в бернардинському вбранні, часто під час проповіді. Атрибути – монограма «IHS», три митри під ногами, розгорнута книга.

Покровитель зв’язків із громадськістю, рекламодавців, узалежнених від азартних ігор. Захисник від хвороб грудей.

Уклала Юлія Бойко
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.