Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 19 травня, середа
19:01 Вівторок 0 238
18-05-2021, 19:01

Літургія на кожен день, 19 травня, середа

(біл) Середа VІІ Великоднього тижня
Нас призначено бути святими, тобто подібними до Бога. Ми, очевидно, вигадуємо собі інші призначення, або віримо в щось інше, але призначення є тільки одне – святість. Можна від неї втекти, бо святість, як така, вимагає вільного і непримусового рішення. Так! Не освячуймося самі, бо цього ми не вміємо. Нехай, згідно з проханням Його Сина і нашого Брата Ісуса Христа, нас освячує сам Бог Отець.

АНТИФОН НА ВХІД
Усі  народи, заплещіть у долоні; * радісним голосом ликуйте для Господа! * Алілуя.

КОЛЕКТА
Милосердний Боже, вчини, щоб Твоя Церква, зібрана Святим Духом, усім серцем служила Тобі * і щиро намагалася перебувати в єдності. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Діян 20, 28-38
Читання з Діянь Апостолів.
Тими днями Павло сказав пресвітерам ефеської церкви: «Пильнуйте себе та всю отару, в якій вас Дух Святий поставив єпископами, щоби пасти Церкву Бога, яку Він придбав своєю кров’ю. Бо Я знаю, що після мого відходу увійдуть до вас вовки люті, які не будуть щадити отари. І з-поміж вас самих постануть мужі, які будуть говорити перекручене, аби потягти учнів слідом за собою. Тому пильнуйте, пам’ятаючи, що я три роки, день і ніч, не переставав зі слізьми врозумляти кожного з вас. І тепер доручаю вас Богові та слову благодаті Того, хто може збудувати й дати спадщину між усіма освяченими. Срібла, золота чи одягу я не жадав ні від кого. Самі знаєте, що моїм потребам і тим, хто був зі мною, послужили ось ці руки. Я вам увесь час показував, що так працюючи, треба підтримувати немічних і пам’ятати слова Господа Ісуса, який сам сказав: “Блаженніше давати, ніж брати!”» Промовивши це, він опустився на коліна та помолився з ними всіма. Великий же був плач усіх; припадаючи Павлові до шиї, вони цілували його, сумуючи найбільше через слово, яке сказав, що більше не побачать його обличчя. І вони провели його до корабля.  Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 68, 29-30. 33-34. 35б-36в
Співайте Богу, всі земні народи.
Вияви, о Боже, свою силу; *
зміцни, о Боже, те, що для нас вчинив Ти!
Задля Твого храму, що в Єрусалимі, *
царі Тобі дари приносити будуть.
Царства землі, співайте Богу, *
Господу співайте гімни, співайте гімни Богу:
Він зійшов на небеса небес, на сході; *
ось, Він подасть свій голос – голос могутній.
Визнайте силу Бога, *
над Ізраїлем велич Його і потуга Його на хмарах.
Дивовижний Бог у своїй святині. *
Бог Ізраїля дає силу і міць народові своєму.
Його велич над Ізраїлем і потуга Його на хмарах. *
Дивовижний Ти, Боже, у своїй святині!
Бог Ізраїля – Він дає силу і міць народові своєму. *
Нехай Бог буде благословенний!

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Йн 17, 17 б. а
Алілуя, алілуя, алілуя.
Твоє Слово, Господи, – то істина.
Освяти нас істиною своєю!

ЄВАНГЕЛІЄ
Йн 17, 11б-19
† Читання святого Євангелія від Йоана.
Того часу, підвівши очі до неба, Ісус молився і казав: «Отче Святий, збережи їх у Твоє Ім’я – тих, кого Ти Мені дав, – щоби були одне, як і Ми. Коли Я був з ними, Я оберігав їх у Твоє Ім’я, – тих, кого Ти Мені дав, – і Я їх зберіг, і ніхто з них не загинув, крім сина погибелі, щоби сповнилося Писання. Нині ж до Тебе Я іду, і кажу це у світі, щоб вони мали Мою радість, виповнену в них. Я дав їм Твоє Слово, та світ їх зненавидів, бо вони не від світу, як і Я не від світу. Не благаю, щоб Ти забрав їх від світу, але щоби зберіг їх від лукавого. Вони не від світу, як і Я не від світу. Освяти їх в істині; Слово Твоє – то істина. Як Ти послав Мене у світ, так і Я послав їх у світ. За них Я посвячую себе, щоб і вони були освячені в істині». Слово Господнє.


МОЛИТВА ВІРНИХ
Істинна мудрість полягає в повному упованні на Боже милосердя, тож з довірою вознесімо до Господа наші спільні молитви:
1. Молімося за святу Церкву, щоб вона, проповідуючи Христа всім народам, також вміла радіти з духа любові та вчинків милосердя сповідників інших релігій.
2. Молімося за Святішого Отця, щоб він, дбаючи про відновлення Церкви згідно з духом часу, нагадував християнам про таку ж велику вартість церковної традиції.
3. Молімося за нашу Батьківщину, щоб Господь, обдаровуючи її миром та злагодою, віддалив від неї проказу алкоголізму та наркоманії.
4. Молімося за місіонерів, щоб вони усім серцем служили людям і допомагали їм пізнати Одвічного Бога.
5. Молімося за померлих, які за життя не пізнали Христа, щоб Господь, поглянувши на справедливість їхніх вчинків, простив їм усі беззаконня й обдарував їх вічною радістю в небі.
6. Молімося за нас самих, щоб ми, вірно виконуючи Божі заповіді, своїм праведним життям допомагали нашим братам наблизитись до Бога.
Господи і наш Отче, вислухай наші молитви та благоволи сповнити наші прохання, які ми з упованням до Тебе возносимо. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Просимо, Господи: прийми ці встановлені Твоїми веліннями приношення † і вчини, щоб за посередництвом святих тайн, які звершуємо як святий обов’язок нашого служіння, * ми удостоїлися освячення Твого відкуплення. Через Христа, Господа нашого.

Префація про Вознесіння  № 18-19

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Як прийде Утішитель, якого зішлю вам від Отця, * Дух істини, який від Отця походить, * то Він і свідчитиме за Мене, * та й ви свідчитимете, – говорить Господь. * Алілуя.

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Господи, нехай участь у божественному таїнстві завжди щедро помножує благодать над нами † і, очищаючи нас своєю міццю, * вчинить гідними таких великих дарів. Через Христа, Господа нашого.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.