Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Джон Керрі про роль Папи у реагуванні на кліматичну кризу
13:02 Вівторок 0 147
18-05-2021, 13:02

Джон Керрі про роль Папи у реагуванні на кліматичну кризу

Спеціальний посланець Президента США з питань клімату після аудієнції з Папою Франциском поділився думками про відповідальність світових лідерів і роль Церкви в сфері захисту довкілля.

Про це повідомляє Vatican News.

В суботу, 15 травня 2021 року, Папа Франциск прийняв на аудієнції у Ватикані Джона Керрі, спеціального посланця Президента США з питань клімату. Після розмови зі Святішим Отцем американський дипломат дав інтерв’ю для Vatican News, в якому йшлося про екологічні виклики та роль Папи Римського та Церкви в сфері захисту створіння.

«Папа, – сказав Керрі, – один з великих голосів розуму та переконливий моральний авторитет щодо теми кліматичних кризи. Він був предтечою, випереджуючи час. Його енцикліка Laudato si' насправді є дуже, дуже сильним документом, промовистим і переконливим з моральної точки зору. Вважаю, що його голос буде дуже важливим, супроводжуючи нас до Конференції в Ґлазґо».

За словами американського дипломата, в розпочатому змаганні потрібні всі. Всі лідери світу повинні згуртуватися, кожна країна повинна зробити свою частку. А Святіший Отець «промовляє з унікальним моральним авторитетом». Він зауважив, що між країнами існує різниця в тому, що вони можуть зробити, в тому, що вони роблять станом на сьогодні. Ці відмінності ввійшли до Паризької кліматичної угоди. «Існує спільна, але диференційована відповідальність. Ключовим є те, що відповідальність є спільною. Жодна країна не є звільненою від необхідності вживати заходи для долання кризи», – сказав Джон Керрі, додаючи: «Ватикан – це відносно невелика дійсність, але Папа має здатність гальванізувати дії інших країн. Він здатен розворушити громадян багатьох країн, аби вони вимагали від своїх урядів бути відповідальними й чинити те, що є необхідним для збереження планети. Думаю, що світ має особливу пошану до Папи Франциска, немає сумнівів у тому, що він є значущим лідером. Очікуємо, що й надалі провадитиме нас до досягнення мети».


Новини зі світу 15:02 Четвер 0 125 «Містечко отця Боско» та молоді колумбійці на шляху до цілісної екології Селезіанське «Містечко отця Боско», що в Медельїні (Колумбія), щороку опікується сотнями дітей, підлітків та молодих людей, дбаючи, одночасно, про спільний дім у дусі енцикліки «Laudato si’».
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.