Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Продовжується реставрація мурів Всеукраїнського санктуарію у Бердичеві
15:01 Субота 0 419
15-05-2021, 15:01

Продовжується реставрація мурів Всеукраїнського санктуарію у Бердичеві

На території Всеукраїнського санктуарію Матері Божої Святого Скапулярію у Бердичеві продовжується відновлення захисних мурів, що знаходяться в аварійному стані. Підтвердженням цього, став обвал частини мурів у березні 2015 року.
За цей час було здійснено ряд експертиз, проведені реставраційні роботи та укріплено частини захисних мурів з північної частини, яка знаходиться на території монастиря. Реставраційні роботи припинялися лише на зимовий час.

Наразі, будівельники та реставратори активно працюють над реставрацією східної стіни.


Важливою складовою реставраційних робіт є те, щоб після їх проведення, залишився автентичний вигляд усіх будівель та споруд.

Детальніше про реставрацію фортечних мурів розповів делегат Краківської провінції Ордену Босих Кармелітів в Україні отець Юзеф Кухарчик OCD.

«Орден Босих Кармелітів з 1990-х років відповідає за північно-східну частину монастиря. На цій території знаходиться храм, прибраний корпус, приміщення, де проживають отці та харитативна організація. Протягом останніх років, ми поступово відновлюємо зовнішню фортечну стіну, яка прилягає до цієї території, власне, за яку ми і відповідаємо. У 2021 ріці, ми продовжуємо реставрацію мурів зі східної сторони, яка виходить на вул. Соборну. Довжина мурів складає  близько 73 метри. Реставрація проводиться з метою збереження історичних споруд від руйнації та відновлення історичного виду пам'ятки архітектури. Так, проведені роботи, через декілька років дадуть можливість побудувати на території Всеукраїнського санктуарію центр паломника. Центр паломника являтиме собою приміщення і зону відпочинку для усіх паломників, які прибуватимуть із різних куточків України, а також для гостей із-за кордону. У такий спосіб санктуарій, крім приміщення для молитви, яким є храм, матиме також зону для відпочинку та різних зустрічей. Центр функціонуватиме для усіх бажаючих».


Хто би хотів долучитися до реставрації Всеукраїнського санктуарію Матері Божої Святого Скапулярію, Ви можете підтримати цю справу молитовно або скласти пожертву.

Банківські реквізити:
ЖО АТ Ощадбанк м. Житомир,
UA753116470000026005430119136,
Римсько-Католицька Парафія Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії, ЄДРПОУ 20407726.

Максим Железницький
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.