Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Що відбувається у мозку, коли ми молимося?
11:01 П'ятниця 0 244
14-05-2021, 11:01

Що відбувається у мозку, коли ми молимося?

Сучасна неврологія, завдяки новітнім технологіям, що дозволяють простежити діяльність мозку у стані його повної активності, показує, що медитація та молитва здатні змінювати структуру мозку.
Людське існування спрямоване на вічність. Тому філософія чи поезія є природною потребою людини. А молитви та споглядання, які є частиною духовного розвитку, надають сенсу нашому існуванню. Сучасна неврологія, завдяки новітнім технологіям, що дозволяють простежити діяльність мозку у стані його повної активності, показує, що медитація та молитва здатні змінювати структуру мозку. Це спостереження доводить, що певні стани мозку та нервової системи можуть формуватися або виникати в результаті релігійних переживань.

Існує розгалужена мережа структур, що беруть участь у діяльності мозку. Це лобова частина, яка допомагає нам зосередити свою думку на молитві; лімбічна система, що дозволяє переживати сильні емоції; тім’яні частини, завдяки яким ми відчуваємо себе і які допомагають нам зорієнтуватися у часі та просторі. Залежно від конкретного досвіду ці зони можуть вмикатися чи вимикатися. Наприклад, тім’яна доля може відключитися, коли хтось переживає єднання з Богом. Такі відкриття стають можливими завдяки новітнім технологіям і допомагають міждисциплінарним мислителям розробити науково обґрунтовану теологію, яка дозволяє зрозуміти, наприклад, взаємозв’язок між вірою і здоров’ям.

Витоки взаємозв’язку між неврологією та духовністю слід шукати у працях Герберта Бенсона, кардіолога з Гарвардської медичної школи, який ретельно вивчив роль, яку вегетативна нервова система відіграє у процесі захворювань людини.

Бенсон визначив, що система реагування на стрес впливає на всю нервову систему.

Він зробив ще одне цікаве відкриття: виявив, що медитація, серед багатьох інших переваг, допомагає розслабити нервову систему, знижує артеріальний тиск, покращує стан серця, продовжує життя, дає відчуття щастя та близькості з трансцендентністю.

Після років досліджень Бенсон виявив, що ті, хто практикував медитацію як форму молитви, були здоровішими, ніж ті, хто практикував її лише як спосіб досягти певної користі для здоров’я.

Медитація, заснованна на вірі, приносить більше користі для розуму та тіла, ніж агноститична медитація.

Безумовно, ці наукові відкриття можуть бути для нас стимулом до молитви, але найголовніше – щоб ми переживали наш духовний вимір як великий дар, незалежно від наукових фактів.

Сила молитви виходить за рамки самої науки, хоча наведені вище дані можуть стати поштовхом до усвідомлення багатьох переваг, які пропонує нам молитва.

Джерело: Дивенсвіт
Катехетика 15:00 П'ятниця 0 1 811 Що таке реліквії? Реліквія – це речова згадка про святого. Більшість реліквій являє собою частини тіла або одягу святих. Не так усе дивно, як може здаватися: пригадай людей, які зберігають якусь коштовність, локон волосся або навіть попіл дорогої їм померлої людини. Перебування поряд із реліквією святого може допомогти нам у зміцненні віри: як і святі, ми намагаємося бути друзями Бога.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.