Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Пожежа в Будславському санктуарії - головній святині Білорусі
12:01 Вівторок 0 629
11-05-2021, 12:01

Пожежа в Будславському санктуарії - головній святині Білорусі

Вранці 11 травня на даху Національного санктуарію Матері Божої Будславської у Білорусі виникла пожежа. Пожежні  одразу прибули на місце події.
Як повідомив, настоятель у Будславі отець Дмитро Дубовик, Пресвяті Дари та ікона Матері Божої Будславської були врятовані та одразу поміщені в безпечне місце після появи диму. За допомогою волонтерів з костелу винесли, все що було можливе: літургійні приладдя, ікони, книги та інші переносні речі.Голова Конференції католицьких єпископів у Білорусі, єпископ Вітебської дієцезії Олег Буткевич закликає вірних молитися заступництвом святого мученика Флоріана за спасіння будславської святині, яка є не лише центром духовного життя, але також унікальною пам'яткою сакральної архітектури та мистецтва.До Будслава були направлені додаткові пожежні команди, які мають спеціальне спорядження на гасіння пожежі у висотних будівлях з Гази (Астравецький район). Близько 10 години вогонь повністю зруйнував дах над центральною частиною будславського храму та обвалився.


Близько 11 години пожежу в Національному санктуарії в Будславі було ліквідовано.

Станом на 15:00 розрахунки пожежників завершують гасіння окремих вогнищ. Причини пожежі не повідомляються.

Найближчими днями планується відновити Святі Меси у старому храмі Будславської святині, який не постраждав під час пожежі.


Переклад КМЦ за посиланням на catholic.by
Новини зі світу 15:02 Четвер 0 125 «Містечко отця Боско» та молоді колумбійці на шляху до цілісної екології Селезіанське «Містечко отця Боско», що в Медельїні (Колумбія), щороку опікується сотнями дітей, підлітків та молодих людей, дбаючи, одночасно, про спільний дім у дусі енцикліки «Laudato si’».
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.