Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Особливе «європейське» паломництво храмами Риму
10:01 Субота 0 173
8-05-2021, 10:01

Особливе «європейське» паломництво храмами Риму

Ініціатива, приурочена до 50-річчя дипломатичних стосунків між ЄС та Апостольським Престолом, дасть змогу ознайомитися з історією взаємин кожної країни з Апостольською Столицею та відвідати пов’язаний з цією країною римський храм.
Про це повідомляє Vatican News.

У Європейському Союзі 9 травня відзначається День Європи. Ця дата пов’язана із так званою «Декларацією Шумана», якою розпочався процес сучасної європейської інтеграції. Цього року також припадає 50-річчя встановлення формальних дипломатичних стосунків між Європейським Союзом та Апостольським Престолом. У цьому контексті ЄС приготував проект «Iter Europaeum» (Європейський шлях), покликаний посилити зв’язки між країнами-членами та Апостольським Престолом.

Ініціатива, що стартує у неділю, 9 травня 2021 року, передбачає ряд «прогулянок» храмами Риму, обраними окремими країнами, з якими вони мають певний історичний зв’язок, або ж йдеться про місце зустрічі відповідних національних громад Вічного Міста. Заходи відбуватимуться протягом восьми неділь, тобто, до 27 червня. Йдеться не тільки про католицькі, але й лютеранські та православні храми, щоб засвідчити багату культурну та релігійну спадщину кран-членів.

Перша така «прогулянка» розпочнеться святковою Святою Месою в катедральному соборі Римської дієцезії – латеранській базиліці святого Йоаа, яку опівдні відслужить кардинал Анджело Де Донатіс. По її завершенні учасники перейдуть до базиліки Санті-Кватро-Коронаті, обрану Латвією, з неї – до базилікі святого Климента, обраної Чеською Республікою, а завершиться програма першого дня в храмі Санто-Стефано-Ротондо, що є місцем згуртування угорської спільноти Риму. У наступні сім неділь будуть відвідані інші 25 храмів, обрані відповідними країнами, а в неділю, 27 червня, буде відслужено Святу Месу в намірі Європи на Тевтонському цвинтарі у Ватикані.

У кожному з храмів буде розміщено інформаційні стенди, що пояснюють зв’язок між відповідною країною та святинею та розповідають про стосунки країни зі Апостольським Престолом. На стендах буде також QR-код, за допомогою якого можна перейти на сайт, присвячений ініціативі (www.itereuroapeum.eu), який стане доступним 9 травня. Приготовано також путівник з мапою.

З огляду на карантинні обмеження, участь у «Iter Europaeum» буде можливою лише за запрошеннями. Однак, зацікавлені особи, скориставшись запропонованими путівниками, можуть особисто пройти кожним маршрутом у години відкриття храмів, де згадані інформаційні стенди зберігатимуться протягом кількох наступних місяців.
Новини зі світу 15:02 Четвер 0 125 «Містечко отця Боско» та молоді колумбійці на шляху до цілісної екології Селезіанське «Містечко отця Боско», що в Медельїні (Колумбія), щороку опікується сотнями дітей, підлітків та молодих людей, дбаючи, одночасно, про спільний дім у дусі енцикліки «Laudato si’».
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.