Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Представлення послання Папи з нагоди Всесвітнього дня мігранта і біженця
10:02 П'ятниця 0 141
7-05-2021, 10:02

Представлення послання Папи з нагоди Всесвітнього дня мігранта і біженця

Ділячись думками про різні аспекти поняття “ми”, що стало ключовим у посланні Святішого Отця з нагоди цьогорічного Всесвітнього дня мігранта і біженця, учасники презентації цього документа наголосили, що рішення, які приймаються в одній частині світу, впливають на життя людей у всьому світі та що подолання егоїзму та турбота про всіх має важливе значення для виживання людства.
Про це повідомляє Vatican News.

У четвер, 6 травня 2021 року, у Ватиканському прес-центрі відбулася презентація послання Папи Франциска з нагоди Всесвітнього дня мігранта і біженця, що відзначатиметься 26 вересня 2021 року. У презентації послання, що має тему «На шляху до дедалі більшого “ми”», взяли участь два Заступники Секретаря для Відділу в справах мігрантів і біженців Дикастерії Служіння цілісному людському розвиткові кардинал Майкл Черні та отець Фабіо Баджьо, Заступниця Секретаря цієї дикастерії сестра-салезіянка Алессандра Смеріллі, єпископ-помічник Вестмінстерський та Голова Відділу мігрантів та біженців Єпископської конференції Англії та Уельсу Пол Макелінен та координаторка Єзуїтської Служби для біженців (JRS) у Великобританії професорка Сара Тітер.

Підтеми документа

Розповідаючи про структуру цьогорічного Папського послання з нагоди Всесвітнього дня мігранта і біженця, отець Фабіо Баджьо виділив шість ключових підтем, поєднаних між собою поняттям “ми”: перша підтема розглядає “ми” як задум Бога щодо людства; друга – описує це поняття з точки зору Церкви, що покликана бути спільним домом для всіх охрищених; в рамках третьої підтеми Папа закликає католиків виходити на екзистенціальні периферії та приймати тих, що страждають; четверта описує умови мирного майбутнього суспільства; у п’ятій підтемі йдеться про піклування про спільний дім; а в останній Святіший Отець запрошує людство «мріяти разом».  

“Ми” спотворене економікою

Економіст за фахом сестра-салезіянка Алессандра Смеріллі поділилася думками про те, що спотворення “ми”, про яке говорить Папа Франциск у своєму посланні, особливо помітне в економічній сфері, а пандемія ще більше унаочнила цю проблему. Прикладом цього є спекулятивні операції з продуктами харчування, зростаюча економічна й технологічна нерівність у доступі до медичної допомоги, тощо. «Допоки переважатиме логіка: "Що є найкращим для мене?", а не "Як я можу долучитися до справи, яка буде найкращою для всіх нас і для нашого спільного дому?", неможливо буде вилікувати хвору економіку», – підкреслила черниця.

Допомога мігрантам з боку єпископату Англії та Уельсу

«Мої рішення та дії тут впливають на інших, хто перебуває далеко», – наголосив під час свого виступу Голова Відділу мігрантів та біженців Єпископської конференції Англії та Уельсу єпископ Пол Макелінен, вказуючи три сфери, які на його думку, мають значний вплив на все людство, спричиняючи погіршення проблем, пов’язаних з міграцією: зменшення бюджетних асигнувань багатих країн на допомогу бідним країнам; торгівля зброєю, що примножує страждання тих, хто перебуває в місцях конфлікту; та кліматичні зміни.
Ієрарх розповів про внесок Католицької Церкви Англії та Уельсу у вирішення проблем міграції, зазначаючи, що вони, зокрема, виступають проти політики, що прагне розділити мігрантів та біженців на групи; провадять агентства та благодійні організації на південному узбережжі Англії та на півночі Франції, які надають матеріальну та моральну підтримку тим, хто перебуває у найбільшій небезпеці; під час поточної пандемії надають також підтримку незадокументованим мігрантам.

Подолання егоїзму та турбота про всіх

У своєму виступі кардинал Майкл Черні пригадав притчу про Доброго Самарянина, зазначаючи, що перші два перехожі відрізнялися від третього тим, що вони було зосереджені на самих собі, що, власне, протирічить отому “ми”, про яке говорить Святіший Отець у своєму посланні. Як наголосив кардинал, самарянин, завдяки своєму співчуттю, зумів подолати той розрив між “ми” і “вони”. Його приклад – подолання егоїзму та турбота про всіх – має важливе значення для виживання всіх.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.