Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа Франциск: затверджено канонізацію семи блаженних
15:00 Понеділок 0 355
3-05-2021, 15:00

Папа Франциск: затверджено канонізацію семи блаженних

Дату ще не визначено, беручи до уваги обмеження, накладені пандемією.
Про це пише Vatican News.

Хтось з них пожертвував своїм життям аж до мученицької смерті, інші – у геройський спосіб практикували любов до ближнього та чесноти, але кожен з них причинився до свідчення Євангелія в світі. Тепер Церква проголошує їх святими.

У понеділок, 3 травня 2021 року, Папа Франциск очолив у Ватикані звичайну прилюдну консисторію, на яку зібралися кардинали, присутні на той час у Римі, щоби проголосувати щодо семи канонізаційних справ. У цьому переліку бачимо п’ятьох чоловіків і двох жінок різних станів, які жили в різні історичні періоди, зокрема, й наших сучасників.

Зазвичай, на таких консисторіях також оголошується дату, коли ці блаженні будуть проголошені святими під час урочистої канонізаційної Святої Меси. Однак, з огляду на пандемію, що не дозволяє з точністю планувати різні заходи, цього разу її не оголошено.

Серед семи блаженних, які будуть канонізовані, – перший індійський мирянин, якого було беатифіковано, Лазар Девасагаям Піллаі, вбитий 1752 року за те, що став Христовим учнем. Найвіддаленішою історично, але не духовно, є постать блаженного Сезара де Бю (1544-1607), французького священика та засновника Згромадження Отців Християнської Доктрини. Буде проголошений святим також його відомий земляк блаженний Шарль Де Фуко (1858-1916), який заключну частину свого життя провів як пустельник в алжирській Сахарі.

До переліку святих Католицької Церкви також будуть зараховані четверо італійців: дві черниці – блаженна Марія Франческа від Ісуса (в миру Анни Марії Рубатто), засновниця Згромадження Сестер Капуцинок Третього Чину з Лоано (1844-1904) і блаженна Марія Доменіка Мантовані, співзасновниця Згромадження Малих Сестер Святої Родини (1862-1934), та два священики – о. Луїжді Марія Палаццоло, засновник Згромадження Сестер Найубогіших (1827-1886), і о. Джустіно Марія Руссоліно, Засновник Товариства Божественних Покликань і Згромадження Сестер Божественних Покликань (1891-1995).
Новини з Ватикану 10:02 П'ятниця 0 67 Представлення послання Папи з нагоди Всесвітнього дня мігранта і біженця Ділячись думками про різні аспекти поняття “ми”, що стало ключовим у посланні Святішого Отця з нагоди цьогорічного Всесвітнього дня мігранта і біженця, учасники презентації цього документа наголосили, що рішення, які приймаються в одній частині світу, впливають на життя людей у всьому світі та що подолання егоїзму та турбота про всіх має важливе значення для виживання людства.