Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Індульгенція Ватикану на ювілейний рік храму у Шаргороді
10:01 Понеділок 0 641
3-05-2021, 10:01

Індульгенція Ватикану на ювілейний рік храму у Шаргороді

Відомий своєю величчю та красою Шаргородський храм святого Флоріана цьогоріч відзначатиме 425 річницю освячення та консекрації. З нагоди цієї урочистості Ватикан надав костелу відпусти та Папські привілеї.
Для парафіян храму святого Флоріана та й жителів міста загалом увага з боку Католицького престолу є виразом особливої ваги. Але, розповідаючи про цю надзвичайну подію, спочатку хочеться пригадати історію самої святині. А сягає вона 1595 року, коли засновник міста Ян Замойський, одержавши від короля грамоту на спорудження замку, збудував тут тринавний храм. І саме в 1595 році новозбудований храм був освячений на честь святого Флоріана – покровителя роду Замойських.


Відтоді і до сьогодні святиня, як і її прихожани переживала різні часи. Храм зазнав серйозних ушкоджень під час Хмельниччини 1648 року. З незначними архітектурними переробками був відбудований у 1717 році, а потім ще раз у 1899.


В часи переслідувань за віру костел закривався лише на нетривалий час – це відбулося у 1930-х роках, на апогеї гонінь більшовиків проти релігії. Відомо, що в 1937 році 300 парафіян і священика Максиміліана Туровського було жорстоко розстріляно. Про цю подію сьогодні нагадує Меморіал Памяті, встановлений у приміщенні храму. А згодом у 1942 році святиня знову відновила діяльність.


У 1995 році тут завершили зовнішній ремонт. У 2000-х роках на пагорбах неподалік розпочали будівництво двокілометрової Хресної Дороги з 14 каплицями. 26 травня 2017 року єпископ Леон Дубравський проголосив храм і Хресну Дорогу в Шаргороді санктуарієм Страстей Господніх.Слід згадати і те, що у 2007 році Шаргородський історико-культурний центр духовності та злагоди (храм святого Флоріана XVI cтоліття, Свято-Миколаївський чоловічий монастир XVIII–XIX століття, синагога XVI століття) був визначений серед переможців обласного конкурсу «Сім чудес Вінниччини».


А цього року з нагоди 425 річниці освячення храму Апостольська Столиця надала всім вірним індульгенцію, тобто повний відпуст, котрий можна отримати, відвідавши святиню протягом ювілейного року, що триватиме з 4 травня (свята святого Флоріана) до 26 листопада (дієцезіальної Хресної Дороги) 2021 року. Саме 4 травня в урочистість покровителя парафії відбудеться відкриття ювілейного року. Цього дня вперше під час богослужіння до храму будуть внесені реліквії святого Флоріана.


Папське благословення з рук єпископа Леона Дубравського можна отримати в днях 4 та 28 травня, 24 вересня та 26 листопада. А для того, щоб отримати індульгенцію, вірним необхідно відвідати храм і там побожно взяти участь у ювілейних богослужіннях, або протягом відповідного проміжку часу відбути побожні роздуми та помолитись Господньою молитвою, Символом віри, а також молитвою до Пресвятої Діви Марії та Святого Флоріана. Відпуст можна жертвувати для себе, а також за душі вірних, перебуваючих у чистилищі, як спокутування за їхні гріхи.


Святкуючи 425-річчя храму, маємо усвідомити, що впродовж цих багатьох років невидима присутність святого Флоріана чувала тут над кожною людською душею, аби ніколи не згасав вогонь віри. І те, що ми сьогодні маємо таку величну духовну святиню є приводом до глибокого зворушення і щирої подячної молитви Господу та в пам'ять за минулі покоління наших прабатьків, жертовність й старання котрих були освячені Всевишнім.

Брати францисканці