Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » «Ідіть до Йосифа». Перше Всеукраїнське паломництво чоловіків
14:20 Субота 0 446
1-05-2021, 14:20

«Ідіть до Йосифа». Перше Всеукраїнське паломництво чоловіків

1 травня у Гнівані, що на Вінниччині, відбулося перше Всеукраїнське паломництво чоловіків. Майже 500 чоловіків з усієї України зібралося, аби вдивлятися в постать та риси св. Йосифа, Опікуна Святого Сімейства.

ФОТОГАЛЕРЕЯ

До паломників із вступним словом та привітанням звернувся о. Павло Вишковський ОМІ, Настоятель Делегатури Згромадження Місіонерів Облатів Марії Непорочної в Україні. Саме отці облати опікуються єдиним в Україні санктуарієм св. Йосифа, у Гнівані, де і відбувалось паломництво.


Після привітання, присутні паломники молились до св. Йосифа співом Годинок на честь св. Йосифа. Після цього свідченнями про дію Бога та заступництво св. Йосифа поділились 6 чоловіків різного віку. Пан Михайло Кравець розповів, як св. Йосиф допомагає йому здійснити мрію про нове житло. Крім того, чоловік наголосив: «Я зрозумів одне, якщо я з Богом, то і моя сім’я буде з Богом. Це найголовніше».


Своїми враженнями від почутого під час свідчень та конференції поділився Віталій Глагола з Закарпаття: «Це дійство підкреслює необхідність та важливість для чоловіків іти слідами св.Йосифа, бути подібним до нього. Він охороняв, виховував і ростив Господа-дитину, тому і ми - батьки, маємо виховувати своїх дітей, щоб у них самих завжди був присутній Господь. Саме уподібнюючись св.Йосифу, можемо мудро головувати у сім’ї, вести сім’ю, родину шляхами Божими. Міцними сім’ями укріплюється Церква, через яку є безпечна та пряма дорога до Бога. Почуті свідчення вкотре доводять необхідність присутності Бога у сімейному житті, у буднях, в радості та горі. Без Нього ми нічого не варті. Всі наші проблеми, клопоти вирішуються у єдності з Господом, адже ці свідчення показують реальність вирішення безвихідних, трагічних ситуацій, за умови нашого звернення та єднання з Богом».


Після свідчень учасників розпочалась конференція отця Романа Лаби на тему «Теологія батьківства». Отець Роман, між іншим, наголосив на функціях батька в родині згідно з Божим задумом, на тому, що чоловік об'являє в сім'ї Обличчя Бога. «Батьківство чоловіка родиться від його дружини», - підкреслив проповідник, розкриваючи також специфіку взаємовідносин чоловіка та дружини. Другою частиною конференції стало розкриття завдання чоловіка як царя, пророка і священика, у світлі християнського вчення.  

ВІДЕО КОНФЕРЕНЦІЇ


Після обідньої перерви розпочалась урочиста Свята Меса, яку очолив архієпископ Мечислав Мокшицький у співслужінні з єпископами України та священиками з різних дієцезій. «Людська праця завдяки св. Йосифу знайшла особливе місце в історії спасіння», - підкреслив митрополит та заохотив вдивлятись у св. Йосифа як людину великої турботи.


Проповідь виголосив єпископ Микола Лучок ОР з Мукачівської дієцезії. Він пригадав відносини першого чоловіка, Адама, з Богом. «Чоловік, який втрачає контакт з Богом ховається, втрачає себе», - підкреслив проповідник. Коли ми закриті на Бога, Він не може через нас благословляти. Девізом Божого чоловіка є слова св. Апостола Павла «Любов понад усе!». Це значить, що Бог понад усе. Крім того, єпископ підкреслив, що коли Бог на першому місці, тоді все інше на відповідному місці. Першість Бога у житті чоловіка втілюється у тому, що вин має час на молитву та життя в благодаті, всі свої плани узгоджує з Богом.

ВІДЕО ПРОПОВІДІ
 

Після Святої Меси відбулась Євхаристійна процесія вулицями Гнівані, на завершення якої заспівали гімн "Te Deum".


Після цього єпископ Леон Дубравський уділив урочисте благословення Пресвятими Дарами.


На завершення паломництва фігури св. Йосифа були роздані для окремих парафій дієцезій.


Святий Йосифе, молись за нас!