Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Державний Секретаріат – структура на служінні місії Святішого Отця
16:00 П'ятниця 0 155
16-04-2021, 16:00

Державний Секретаріат – структура на служінні місії Святішого Отця

Однією із найважливіших структур Апостольської Столиці є, без сумніву, Державний Секретаріат, який, за словами його очільника кардинала П’єтро Пароліна, завжди перебуває на служінні Святішому Отцеві.
Держсекретаріат – орган, який ближче за всі державні установи співпрацює з Папою у здійсненні його верховної місії, а саме – «бути постійним і видимим початком й основою єдності віри і сопричастя у Церкві».

Дана співпраця передбачає: листування Святішого Отця з єпископами всього світу на різних мовах; його спілкування з представниками інших Церков, християнських спільнот та інших релігій; спілкування з політичною владою різних країн, а також з усіма вірними, які розпорошені по всьому світу. Крім того, діяльність Держсекретаріату включає підготовку Папських документів – апостольських конституцій, енциклік, промов і т.д.; їх офіційний переклад на різні мови і публікацію. Державний секретаріат займається також організацією Апостольських подорожей Святішого Отця, регулює відносини між Папою та різними відомствами Римської Курії.

Держсекретаріат Ватикану складається із трьох відділів, або секцій: Відділ із загальних питань, Відділ зв’язків з державами та доданий у 2017 р. т. зв. Третій відділ – Відділ у справах дипломатичного персоналу Апостольського Престолу. Так, цей новоданий третій відділ займається умовами життя і підвищенням кваліфікації дипломатичного персоналу й співпрацює з Папською церковною академією, де майбутні дипломати отримують базову підготовку.

Миряни в Державному Секретаріаті

У Держсекретаріаті, крім духовенства, працює 103 світських особи, з них 55 – жінки: 25 монахинь та 30 мирянок. За понтифікату Папи Франциска відповідальну роль в структурі Державного Секретаріату Святого Престолу вперше довірено жінці. Святіший Отець номінував Франческу Ді Джованні Заступником Секретаря Відділу в справах стосунків з державами. З цього приводу одне із наступних запитань журналіста столувалось мирян, які на даний час працюють у цій важливій структурі Апостольської Столиці.

«Рішення Папи Римського Франциска призначити д-рку Ді Джованні на посаду Заступника Секретаря з питань багатосторонності є безсумнівним визнанням ролі жінок не тільки всередині Державного Секретаріату, але і в місії самої Церкви. Папа Франциск називає жінку “донором та посередником миру”, а багатостороння дипломатія, яку сьогодні, на жаль, багато ставлять під сумнів, вимагає саме цих якостей для врегулювання конфліктів та пошуку спільних вирішень проблем, які стосуються всього людства. Більше того, д-рка Ді Джованні має за собою тривалий досвід в цьому секторі, пропрацювавши там 27 років», – додав кардинал.

Місія «голосу сумління»

«Святий Престол дуже активний у сфері міжнародної спільноти, будучи, певним чином, “голосом сумління”, який запрошує та заохочує всіх залучених у діалог долати виклики спільних проблем в дусі солідарності. Тому, його підхід має, по суті, моральний характер, і він трудиться в міжнародному контексті, щоб сприяти та розвивати стосунки дружби між народами та націями», – мовив далі кардинал П’єтро Паролін, зазначаючи, що сьогодні, як ніколи раніше, необхідний голос, який би закликав держави не забувати про жахіття та помилки минулих конфліктів та тих, конфліктів, які тривають також і сьогодні.

При цій нагоді Державний Секретар наголосив: «Вчення Папи Римського Франциска, яке закорінене в соціальній доктрині Церкви, ставить особливий акцент на єдності людського роду і, отже, на необхідності, аби міжнародна спільнота відповідала на виклики узгоджено та багатосторонньо. Підхід Святого Престолу у цій сфері не може ігнорувати бачення людської особи, створеної на образ і подобу Божу, "цінність" якої полягає в її трансцендентній гідності. Саме у світлі поваги до людської особистості, її цілісного розвитку та її загальних та основних прав, Святий Престол вважає моральним обов’язком допомагати міжнародній спільтоті у пошуку миру, сприяючи діалогові та братерству», пише Vatican News.

Держсекретар Ватикану озвучив цифри, що стосуються витрат на утримання дипломатичних місій Ватикану: у 2020 році 128 нунціатур у 174 країнах світу, 12 апостольських делегацій і 17 представництв при міжнародних організаціях коштували Ватикану близько 23,8 млн євро.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.