Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа: Тереза Авільська – приклад ролі жінки в Церкві та суспільстві
16:01 Середа 0 136
14-04-2021, 16:01

Папа: Тереза Авільська – приклад ролі жінки в Церкві та суспільстві

З нагоди 50-річчя проголошення святої Терези Авільської Учителькою Церкви Папа Франциск зазначає, що її послання до сьогодні промовляє до тих, які здатні долати як фізичні, так і екзистенційні та культурні мури.
Про це пише Vatican News

Титул, що є визнанням цінного повчання, яке Бог передав нам через її твори та життєве свідчення. Так Папа Франциск характеризує проголошення святої Терези Авільської Учителькою Церкви, яке святий Папа Павло VI довершив 27 вересня 1970 року. Про це читаємо в листі, якого Святіший Отець написав Авільському єпископові Хосе Марії Ґіль Тамайо з нагоди міжнародного конгресу «Виняткова жінка», що проводиться в Авільському Католицькому Університеті в контексті 50-річчя згаданого проголошення.

Відважний свідок

Хоч проминуло 5 століть, адже свята Тереза жила у 1515-1582 роках, полум’я, яке Ісус запалив у ній, за словами Папи, «не перестає сяяти в цьому світі, який дедалі більше потребує відважних свідків, спроможних долати будь-які мури, чи то фізичні, чи екзистенційні або ж культурні». Святіший Отець згадує про інтелект та наполегливість цієї жінки, поєднані з «чутливістю до прекрасного та духовним материнством щодо всіх тих, які наближалися до її трудів», через що вона дала приклад «надзвичайної ролі, яку жінки відігравали протягом історії в Церкві та в суспільстві».

Актуальна спадщина

Як зазначає Папа Франциск, Авільсьска свята також і сьогодні промовляє через свої твори, а її послання та приклад призначені для всіх, хто «відчуває покликання до богопосвяченого життя» і для тих, які «прагнуть чинити поступ на дорозі очищення від будь-якої світськості, прямуючи до єдності з Богом, до верхніх покоїв внутрішнього замку».

«Мати її за приятельку, супутницю та провідницю в нашому земному паломництві обдаровує безпекою та спокоєм», – переконаний Святіший Отець, який своє послання завершує згадкою про велику набожність святої Терези до святого Йосифа, заохочуючи поглиблювати її послання та повчання.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.