Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » 20-та річниця «Екуменічної хартії»: єдність, за яку Ісус молився і страждав Христос
18:01 Вівторок 0 514
13-04-2021, 18:01

20-та річниця «Екуменічної хартії»: єдність, за яку Ісус молився і страждав Христос

У заяві з нагоди 20-ї річниці підписання «Екуменічної хартії», очільники Ради Єпископських Конференцій Європи (CCEE) та Конференції Європейських Церков (KEK) висловили прагнення та зобов'язання «зміцнювати церковну єдність через спільні молитви та дії, пропонуючи при цьому своє служіння світові у справі сприяння справедливості та миру».
Про це пише Vatican News

22 квітня 2001 року в Страсбурзі був підписаний документ під назвою «Екуменічна хартія», або «Напрямні для зростаючої співпраці між Церквами в Європі». З нагоди 20-ї річниці підписання цього документа Президент Ради Єпископських Конференцій Європи кардинал Анджело Баньяско (CCEE) та Президент Конференції Європейських Церков (CEC) преподобний Крістіан Кріґер опублікували спільну заяву, в якій висловлюють вдячність Богові «за досвідчений мир та за досягнення світового екуменічного руху». Вони зазначають, що європейське суспільство й Церкви і надалі переживають проблеми «через наш людський гріх та різні поділи».

«Старі та нові церковні поділи потребують зцілення, – читаємо в заяві, – соціальні та економічні прояви нерівності вимагають зміни наших поглядів та структур. Постійні загрози для демократії та природного довкілля вимагають відновлення уваги до цілісності життя. Поновлення збройних конфліктів і терактів у деяких регіонах континенту останніми роками вимагає покаяння, прощення і справедливості».

Очільники Ради Єпископських Конференцій Європи, що згуртовує католицькі єпископати континенту, та Конференції Європейських Церков, яка об’єднує православні, протестантські та старокатолицькі Церкви, зазначають, що, виходячи назустріч цим викликам, а також в контексті пандемії Covid-19, в якому Церкви переосмислюють своє служіння, вони «разом і в дусі єдності» підтверджують «своє зобов'язання свідчити про Христа як свого Спасителя і Його обітницю життя, переміненого силою Святого Духа».

Автори заяви висловлюють усвідомлення того, що «єдність християн не є результатом лише наших людських зусиль». Але ця єдність, за яку Ісус молився і страждав Христос, повинна бути відчутною в цьому світі. В цьому контексті вони виражають прагнення «бути засобами цієї єдності і наново взяти на себе зобов'язання зміцнювати церковну єдність через спільні молитви та дії, пропонуючи при цьому своє служіння світові у справі сприяння справедливості та миру».
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.