Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Патріарх Сако про візит Папи до Іраку: це маленький рай після великого пекла
10:02 Понеділок 0 91
12-04-2021, 10:02

Патріарх Сако про візит Папи до Іраку: це маленький рай після великого пекла

Минув місяць від апостольської подорожі Папи Франциска до Іраку. Щоденна ватиканська газета «L'Osservatore Romano» опублікувала інтерв’ю з кардиналом Луїсом Рафаїлом Сако, Патріархом Католицької Халдейської Церкви, який, зокрема, розповів про зміни, які відбулись в країні, дякуючи відвідинам Святішого Отця.
Про це пише Vatican News

«Братерство та різноманітність – це людська основа та моральна база для співжиття», – таке переконання висловив кардинал Луїс Рафаїл Сако, Патріарх Католицької Халдейської Церкви в інтерв’ю для щоденної ватиканської газети «L'Osservatore Romano», згадуючи нещодавню папську подорож до Іраку та її позитивні наслідки дня місцевих мешканців та Церкви.

Відвідини Іраку Святішим Отцем

«Я знав, що Святіший Отець бажає відвідати Ірак, але, чесно кажучи, не очікував цього в даний момент, враховуючи невизначену ситуацію, спричинену пандемією. Його рішучість стала несподіванкою. Святіший Отець має харизму дивувати. Я думаю, що він відчув у своєму пастирському серці потребу прибути і принести утішення та надію іракцям, які так багато вистраждали. Тому він дуже добре зробив. Якою ж радістю став його візит! Папа вразив усіх: християн та мусульман. Під час його перебування Ірак був маленьким раєм, після такого великого пекла, і ми сподіваємось, що так буде завжди!» – мовив Блаженніший Луїс-Рафаїл, вказуючи також на виклики, які сьогодні стоять перед народом Іраку: «Повинна змінитись певна трибальна ментальність, занурена у помсту та справедливість. Той, хто прощає, є сильнішим від того, хто мстить. Потрібно пробачати і примирятися заради загального добра, як це зробив Нельсон Мандела в Південній Африці. Для прогресу необхідна нова відкрита культура, яка поважає різноманітність. Папа говорив про людське братерство, але також і про духовне, тому, потрібно поважати різноманітність та співпрацювати задля кращого світу, з більшим миром та гідністю».

Свобода богопочитання

Далі журналіст торкнувся теми, яка є досить болючою для християн Іраку, а саме про свободу богопочитання. «Вважаю, що світський режим, заснований виключно на громадянстві, а не на релігії, є добрим рішенням. Країни Близького Сходу не матимуть майбутнього без відділення релігії від держави. Це дві різні речі. У світській державі ти можеш бути мусульманином або християнином, ти можеш піти до мечеті чи церкви, постити і керувати своїм життям відповідно до особистих переконань і держава не має права перешкоджати тобі це робити, а також не може змушувати це робити. Так само, як не може перешкодити чи спонукати до того, аби стати віруючим. Тобі не відітнуть руки, якщо ти щось вкрадеш, і ти не потрапиш до в'язниці, якщо порушиш піст під час Рамадану. Держава не покарає тебе, якщо ти вибереш ту чи іншу релігію. Ірак готовий бути світським і молодь це демонструє, висловлюючи прагнення своєї батьківщини та рівності», – сказав Халдейський Патріарх.

Церква в Іраку і найближче майбутнє

Одне із останніх запитань ватиканського журналіста стосувалось конкретних планів Халдейської Католицької Церкви в Іраку на найближче майбутнє, на що Патріарх Сако відповів: «Ми будемо працювати над чотирма цілями: будувати освітні та навчальні програми з метою зміцнення братерства між іракцями та національної єдності; організовувати заходи для підвищення вразливості іракців щодо їхньої різноманітності, зокрема, за допомогою семінарів, конференцій та телевізійних програм, присвячених цивілізаціям, культурам і релігіям, аби, таким чином, показати спільні моменти, поглиблюючи їх та поважаючи їхні особливості, адже того, що нас об’єднує, є значно більше, ніж того, що розділяє; створити національний центр, що включатиме аудиторії та бібліотеку, що спеціалізуватиметься на питаннях міжрелігійного діалогу; врешті, активізувати іракський карний кодекс та його норми, які зобов’язують охороняти святі місця та запобігати правопорушенням проти релігій та їхніх символів, караючи агресорів».
Інтерв'ю 17:00 Понеділок 0 622 Єпископ Віталій Кривицький: «Наприкінці страшної події завжди приходить Бог-переможець» Розмова з єпископом Віталієм Кривицьким, ординарієм Київсько-Житомирським, про "здобутки" пандемії та понтифікат Папи Франциска, ставлення до гомосексуалістів та тих, хто виступає за аборти, католицьку школу в Києві та готовність до кінця світу. Розмова опублікована на сторінці «Релігійної правди»
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.