Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа Франциск молиться, перш ніж щось сказати чи зробити
13:00 Понеділок 0 111
12-04-2021, 13:00

Папа Франциск молиться, перш ніж щось сказати чи зробити

Даніель Араса – нещодавно призначений консультант із комунікацій у Ватикані. Це посада, яка тісно пов’язана з його великим досвідом роботи, як університетського професора. Даніель ділиться своїми думками про нове призначення, стиль спілкування Папи Франциска та мету комунікації для Ватикану.
«Консультант, як говорить нам назва, – це той, з ким ви консультуєтесь, хто дає пораду; «радник» поза інституцією, який має своє власне бачення та може збагатити роботу, що виконується всередині інституції. Традиційним для Ватиканської Курії є пошук співробітників серед людей світських. У цьому випадку, зазвичай, мова йде про професорів, які викладають у папських університетах», – розповідає Араса.

Даніель Араса, у свій час, належав до кількох команд, що займалися комунікацією протягом кількох Світових днів молоді, а також є деканом Школи церковних комунікацій при Папському університеті Святого Хреста в Римі.

Він добре знає унікальний стиль спілкування Папи Франциска і характеризує його як «скриньку сюрпризів».

«Можна помітити, що Папа часто про щось молиться. Він не просто вміє розмовляти чи бути спонтанним. Очевидно, що він глибоко розмірковує над багатьма речами. Так, він дуже добре пояснив це після своєї поїздки до Іраку. Він сказав, що це було для нього досить важке рішення – відправитися у подорож після довгих роздумів та молитви. Він просив про Божу допомогу у прийнятті цього рішення. У цьому сенсі, Папа дуже відкритий, він розповідає про свій досвід і свої сумніви», – наголошує професор.

Араса зазначає, що сучасні комунікації зумовлюються багатьма факторами. Але саме пандемія є переломним моментом у цій галузі.

«Не стільки технічний аспект комунікацій повинен змінюватися, хоча він, очевидно, надзвичайно розвинений і продовжує розвиватися у правильному напрямку. Навпаки, нам потрібно надати контекст, пояснити та допомогти зрозуміти сказане, а не просто говорити про «останні новини» й про те, що відбувається зараз», – підсумував професор.

Взяття до уваги тих, хто знаходиться в найбільшій потребі, де б Церква не була у світі – основна мета комунікацій Ватикану для Даніеля Араси.

Переклад КМЦ за
Rome Reports 
Інтерв'ю 17:00 Понеділок 0 622 Єпископ Віталій Кривицький: «Наприкінці страшної події завжди приходить Бог-переможець» Розмова з єпископом Віталієм Кривицьким, ординарієм Київсько-Житомирським, про "здобутки" пандемії та понтифікат Папи Франциска, ставлення до гомосексуалістів та тих, хто виступає за аборти, католицьку школу в Києві та готовність до кінця світу. Розмова опублікована на сторінці «Релігійної правди»
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.