Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » На Львівщині реставрують арку біля костелу святого Варфоломія
12:01 Понеділок 0 150
12-04-2021, 12:01

На Львівщині реставрують арку біля костелу святого Варфоломія

Костел Святого Апостола Варфоломія є пам`яткою архітектури національного значення. У Дрогобичі на Львівщині біля костелу  розпочали реставрувати арку. З неї відчистять залишки вапняного покриття, зароблять тріщини, нанесуть новий шар фарби та нададуть їй естетичного вигляду.
Про це повідомляє Львівська архідієцезія.

Ще раніше у сквері навколо костелу також виконали чимало робіт: пішохідні доріжки замостили бруківкою, встановили вуличне освітлення та підсвітку будівель костелу і вежі, відновили лавки. Недавно комунальники взялися за ландшафт та озеленення території.

Нагадаємо, Львівщина для програми «Велике будівництво» у напрямі «Велика реставрація» підготувала та надіслала 31 пакет документів, які передбачають відновлення 39-ти об’єктів історико-культурної спадщини.Довідка:

Костел Святого Апостола Варфоломія (Внебовзяття Пресвятої Діви Марії) – римсько-католицький храм у місті Дрогобичі Львівської області, давній духовний осередок, взірець архітектури готики та бароко (інтер`єрні розписи) кінця XIV-XVI ст., історико-архітектурна пам`ятка національного значення. Входить до переліку 15 містичних та таємничих храмів України.

Одна з найстаріших зі збережених споруд Дрогобича, розташований у середмісті Дрогобича за адресою: вул. Данила Галицького, 12.
Після Другої світової війни у 1949 р. костел закрили, й розташували в ньому склад театрального реквізиту. З 1989 р. храм повернули римсько-католицькій громаді міста. Костел Святого Апостола Варфоломія в Дрогобичі є пам`яткою архітектури національного значення.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.