Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Єпископ Леон Дубравський: «Лише Боже милосердя навчить нас пробачати»
09:00 Субота 0 348
10-04-2021, 09:00

Єпископ Леон Дубравський: «Лише Боже милосердя навчить нас пробачати»

Пастирський лист ординарія Кам'янець-Подільської дієцезії єпископа Леона Лубравського на Неділю Божого милосердя.
Дорогі священники, богопосвячені особи і усі брати та сестри в Христі!

Нещодавно ми складали найщиріші побажання з приводу найбільшого християнського свята - Воскресіння Христового, бажаючи миру і радості один одному. Пасха нашого Господа – одне з найважливіших свят, яке святкуємо не один день, а вісім днів та пригадуємо його щонеділі. Великодня октава є радістю, викликаною нашими переживаннями під час Пасхального Тридення.

Неділя, що завершує Великодню октаву, називається Неділею Невіруючого Томи, з огляду на уривок з Євангелії призначеного на цей день (пор. Йн 20,19-31). Святий Іван Павло ІІ, акцентуючи її есхатологічний зміст, надав їй титул «Неділі Божого милосердя». В сьогоденні всі ми настільки спраглі Божого милосердя, наскільки Перша Церква була спраглою Святого Духа, що вдихнув у неї життя.

Неділя завершує та розпочинає тиждень, так і Воскреслий Христос товаришує своїй Церкві аж до завершення її мети – життя вічного. Проте, реалізувати цю мету не можливо без особливого дару, котрим є Святий Дух. Очікуючи на цей Дар, заохочую кожного з Вас, а особливо звертаюсь до настоятелів і їхніх співпрацівників: вікаріїв, монахинь, парафіяльної спільноти, об’єднатися спільно в парафіях з вашими парафіянами, а хто з парафіян не може, то єднатися духовно, запрошуючи свою родину до спільної молитви - Коронки до Божого Милосердя та літанії до Святого Йосифа у намірі миру в Україні та поза її межами, щоб віддалити небезпеку війни. Нехай надійде час згаданий у пророка Ісаї: «… вони перекують свої мечі на рала, а списи свої на серпи. Народ на народ не буде меча підіймати, і не вчитимуться більше воювати»(Іс 2, 4б,в).

Істина, яка пригадує про Боже Милосердя навчає, що неможливо вирішити один конфлікт через інший, а війну - війною. Таким чином, суспільство виховане до війни веде до знищення і лише Боже милосердя навчить нас пробачати та робити крок назустріч один одному. Саме тому, маємо дбати про виховання нового суспільства любові та відвернутися від лицемірства про котре навчає пророк Єремія: «Рану народу мого лікують легковажно, кажучи: Мир! Мир! – а миру немає»(Єр, 6, 14).

На завершення, молитовно єднаюсь і прагну підтримати кожного, кого торкнулись страждання, самотність під час карантину, хвороба, втрата рідних чи близьких спричинена пандемією COVID-19 та заохочую вас жертвувати свої страждання в намірі примирення і братерства.

Згадаймо слова Ісуса: «Ніхто неспроможний любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає»(Йн 15,13).

Нехай Пресвята Богородиця Мати Милосердя, огортає вас своїм плащем!

З пастирським благословенням,

+Леон Дубравський

Правлячий Єпископ 
Кам’янець-Подільської дієцезії
Офіційні документи України 16:30 Понеділок 0 328 Співчуття римсько-католицьких єпископів з приводу смерті Віри Шевчук Єпископат Римсько-Католицької Церкви в Україні висловив співчуття з приводу смерті Віри Шевчук, мами Глави Української Греко-Католицької Церкви Святослава Шевчука. 
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.