Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 11 квітня, неділя
19:15 Субота 0 303
10-04-2021, 19:15

Літургія на кожен день, 11 квітня, неділя

(біл) ІІ Великодня Неділя (Неділя Божого Милосердя)
Духом Святим відпустимо гріхи тим, хто кається і затримаємо тим, які грішать проти Святого Духа. Кожен Тома, що шукає стигматів, – знайде їх, а кожний, хто увірує не бачивши, – отримає від Господа похвалу. Як в одних, так і в других нехай прославиться Ісус Христос.

АНТИФОН НА ВХІД
Жадайте, неначе новонароджені дитятка, * молока чистого, духовного, * щоб ним рости вам на спасі ння. * Алілуя.

Мовиться “Слава во вишніх”.

КОЛЕКТА:
Боже одвічного милосердя, † Ти повторенням пасхальних свят розпалюєш віру Твого святого люду; * примнож благодать, яку посилаєш, * щоб всіх нас наповнило дивовижне розуміння, * якою купіллю ми обмиті, яким Духом ми відроджені, * якою Кров’ю ми відкуплені. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Діян 4, 32-35
Читання з Діянь Апостолів.
Велике число тих, які повірили, мали одне серце й душу; і ніхто нічого зі свого майна не називав власним, бо все було в них спільне. Апостоли з великою силою свідчили про воскресіння Господа Ісуса, і велика благодать була на них усіх. Не було між ними жодного нужденного. Бо ті, хто мав поле або дім, продавали їх та приносили кошти від проданого і клали біля ніг апостолів, а кожному давалося те, чого хто потребував. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 118, 2-4. 16аб-18. 22-24
Господа славте, бо Він милосердний.
Нехай скаже Ізраїль: «Його милість навіки!» *
Нехай скаже дім Аарона: «Його милість навіки!»
Хай скажуть ті, які Господа бояться: *
«Його милість навіки!»
Господня правиця піднялася вгору. *
Я не помру, я буду жити †
і розповідати про діла Господні.
Господь покарав мене суворо, *
та на смерть мене не видав.
Камінь, який відкинули будівничі як непридатний, – *
він став наріжним:
від Господа це сталось, і це чудо в очах наших. *
Це день, що його створив Господь: †
радіймо і веселімось у ньому!

ДРУГЕ ЧИТАННЯ
1 Йн 5, 1-6
Читання з Першого послання святого апостола Йоана.
Улюблені! Кожний, хто вірить, що Ісус – це Христос, той народився від Бога. І кожний, хто любить Бога, який народив, любить і Того, хто народився від Нього. З того дізнаємося, що ми любимо дітей Божих, коли любимо Бога та виконуємо Його заповіді. Бо це любов до Бога – дотримуватися Його заповідей! А Його заповіді не тяжкі. Адже кожний, хто народився від Бога, перемагає світ. А перемога, що перемогла світ, – це наша віра! А хто перемагає світ, як не той, хто вірить, що Ісус є Божий Син? Той, хто прийшов водою та кров’ю, – це Ісус Христос. Не самою водою, але водою і кров’ю! І Дух є Тим, хто свідчить, бо Дух – то істина. Слово Боже.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Пор. Йн 20, 29
Алілуя, алілуя, алілуя.
Тому що ти побачив Мене, Томо, ти повірив.
Блаженні ті, які не бачили, а повірили!

ЄВАНГЕЛІЄ
Йн 20, 19-31
† Читання святого Євангелія від Йоана.
Тоді, коли був вечір, у перший день тижня, коли двері, де перебували учні, були замкнені зі страху перед юдеями, прийшов Ісус, став посередині й каже їм: «Мир вам!» Промовивши це, показав їм руки та бік. Тож зраділи учні, побачивши Господа. Тоді  Ісус знову сказав їм: «Мир вам! Як послав Мене Отець, – і Я посилаю вас!» Промовивши це, Він дихнув і каже їм: «Приймі ть Святого Духа! Кому відпустите гріхи, – будуть відпущені їм; кому затримаєте, – будуть затримані». Тома ж, один із Дванадцятьох, званий Близнюком, не був з ними, коли прийшов Ісус. Тож інші учні розповідали йому: «Ми бачили Господа!» Та він сказав їм: «Якщо не побачу на Його руках ран від цвяхів і не вкладу мого пальця в рани від цвяхів, і не вкладу своєї руки в Його бік, – не повірю!» І через вісім днів знову були всередині Його учні, й Тома з ними. Приходить Ісус – а двері були замкнені – та став посередині й сказав: «Мир вам!» Потім каже Томі: «Поклади сюди свій палець і поглянь на Мої руки, піднеси свою руку і вклади у Мій бік, – і не будь невіруючий, але віруючий!» У ві дповідь Тома сказав Йому: «Господь мій і Бог мій!» Каже йому Ісус: «Тому що ти побачив Мене, ти пові рив. Блаженні ті, які  не бачили, а повірили!» Багато й інших знамень зробив Ісус перед своїми учнями, які  не записані в цій книзі. А це було написане, щоб ви повірили, що Ісус є Христос, Син Божий, і щоб вірячи, життя мали в Його Ім’я. Слово Господнє.

Мовиться “Вірую”.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Являючись апостолам, Ісус Христос приніс їм плоди свого воскресіння: мир, милосердя, укріплення віри та владу прощати гріхи; просімо Його, щоб Він і нам уділив своїх благодатей:
1. Молімося за святу Церкву, щоб вона невтомно несла Боже милосердя сучасному світові.
2. Молімося за Святішого Отця, щоб він своїм праведним життям зміцнював віру Церкви.
3. Молімося за людей слабкої віри, щоб Господь дарував їм благодать навернення.
4. Молімося за тих, хто у своєму житті матеріальні блага ставить на перше місце, шоб вони відкрили для свого серця вічні цінності.
5. Молімося за померлих наших родичів і близьких, щоб милостивий Господь прийняв їх до Небесного Царства.
6. Молімося за всіх нас, щоб кожна зустріч з Христом наповнювала наші серця миром та любов’ю.
Господи Ісусе Христе, Ти після воскресіння щедро обдарував своїми благодатями апостолів, яви і нам своє милосердя, зміцни нашу віру та вчини, щоб ми були вірними Тобі аж до кінця нашого життя. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Просимо, Господи: прийми дари свого народу (і новоохрещених) † та вчини, щоб усі відроджені сповідуванням Твого Імені та святим Хрещенням * осягнули вічне щастя. Через Христа, Господа нашого.

Префація Великодня № 13 (стор. 142)

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Руку твою простягни і вклади її у місце цвяхів, * та й не будь невіруючий, – а віруючий. * Алілуя.

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Всемогутній Боже, вчини, щоб дія великоднього та їнства, котре ми прийняли, * безустанно тривала в наших душах. Через Христа, Господа нашого.
Ідіть, жертва звершена. Алілуя, алілуя.
Богу подяка. Алілуя, алілуя.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.