Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа: Відновлення після пандемії – нагода для розвитку всіх народів
11:02 П'ятниця 0 133
9-04-2021, 11:02

Папа: Відновлення після пандемії – нагода для розвитку всіх народів

Звертаючись у своєму посланні до учасників Весняних зборів 2021 Світового банку та Міжнародного валютного фонду, Папа Франциск вказав на необхідність розробити глобальний план відновлення після пандемії, залучаючи найбідніші країни.
Про це повідомляє Vatican News.

Папа Франциск надіслав послання учасникам щорічних Весняних зборів Світового банку та Міжнародного валютного фонду, що відбувається в онлайн-форматі від 5 до 11 квітня 2021 року.

Модель відновлення, спрямована на спільне добро


У контексті триваючої пандемії Святіший Отець висловив сподівання, що учасники цього заходу «сприятимуть створенню моделі “відновлення”, здатної створити нові, інклюзивніші та сталі рішення для підтримки реальної економіки, допомагаючи людям та громадам досягти їхні найглибші прагнення та загальнолюдське спільне добро». Папа підкреслив, що “відновлення” не означає «повернення до нерівної та нестійкої моделі економічного та соціального життя, де крихітна меншість населення світу володіє половиною світового багатства».

Пандемія, за його словами, вкотре нагадала нам, що ніхто не врятується наодинці. «Якщо ми хочемо вийти з цієї ситуації як кращий, гуманніший і солідарніший світ, потрібно розробити нові та креативні форми соціальної, політичної та економічної участі, які би були чутливими до голосу бідних і готовими залучати їх до будівництва нашого спільного майбутнього (пор. Fratelli tutti, 169).

Глобальний план відновлення

Наступник святого Петра зауважив, що поряд з розробкою планів відновлення, над якими працюють окремі країни, потрібний глобальний план, здатний «створити нові або відродити існуючі інституції, зокрема, системи глобального управління, та допомогти побудувати нову мережу міжнародних стосунків задля сприяння цілісному людському розвитку всіх народів. При цьому, бідніші та менш розвинені країни повинні стати ефективними учасниками прийняття рішень та мати доступ до міжнародного ринку. Папа пригадав також про необхідність «зменшення боргового тягаря найбідніших країн, що посилився пандемією».

Погашення «екологічного боргу»

Понтифік підкреслив необхідність погашення ще одного боргу – «екологічного», – який існує особливо між північчю та півднем планети. «Ми, насправді, в боргу перед самою природою, а також перед людьми та країнами, які постраждали від екологічної деградації та втрати біорізноманіття, спричинених людською діяльністю», – зазначив Папа, висловлюючи сподівання, що фінансова галузь зможе розробити гнучкі механізми підрахування цього екологічного боргу, «щоб розвинені країни могли погасити його, не лише суттєво обмежуючи споживання невідновлюваної енергії або допомагаючи біднішим країнам втілювати політику та програми сталого розвитку, а також покриваючи витрати на інновації, необхідні для цієї мети (пор. Laudato si', 51-52).

Закон ринку не повинен переважати над законом любові

Для того, аби сприяти справедливому та інтегрованому розвитку, як підкреслив  Святіший Отець, потрібно усвідомити, що основною метою всього економічного життя є спільне добро. Він вказав на необхідність визнати, що ринки – особливо фінансові – нездатні на саморегуляцію, а повинні бути підкріплені законами та нормативними актами, які б сприяли тому, аби фінанси використовувалися на досягнення суспільних цілей, надзвичайно необхідних у контексті сьогоднішньої кризи в галузі охорони здоров'я. Папа підкреслив, що потрібна «справедливо фінансована вакцинна солідарність, бо ми не можемо дозволити, щоб закон ринку переважав над законом любові та здоров'я всіх». В цьому контексті він ще раз закликав урядовців, підприємств та міжнародних організацій співпрацювати у забезпеченні вакцин для всіх, особливо для найбільш уразливих та потребуючих.

На завершення Папа Франциск висловив сподівання, що офіційні наради та особисті зустрічі учасників сприятимуть прийняттю мудрих рішень для інклюзивнішого та сталого майбутнього. «Майбутнього, – додав він, – в якому фінанси перебуватимуть на служінні спільному добру, в якому уразливих і марґіналізованих ставитимуть у центр та в якому піклуватимуться про землю, наш спільний дім».
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.