Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » 9 квітня Церква згадує святу Марію Клеопову, жінку-мироносицю
07:00 П'ятниця 0 778
9-04-2021, 07:00

9 квітня Церква згадує святу Марію Клеопову, жінку-мироносицю

Про життя Марії дізнаємося з Євангелій і з деяких апокрифів. Вважають, що вона була родичкою святого Йосифа Обручника й Діви Марії.
Євангеліст Йоан називає її Клеоповою, тобто, за версією коментаря Єрусалимської Біблії, дружиною Клеопи (хоча не виключено, що дочкою). Марія була матір’ю Якова молодшого та Йосифа (див. Мт 27, 56; Мк 15, 40), яких у Євангелії названо братами Ісуса (див. Йн 2, 12 тощо).

Належала до найближчого грона Месії, разом з іншими жінками супроводжувала Його під час земного служіння та не полишила в годину страждання на хресті (див. Мт 27, 55-56; Мк 15, 40-41; Йн 19, 25). Бачила Його смерть і поховання (див. Мк 15, 47). Разом із Марією Магдалиною й Саломією першого дня тижня прямувала до гробу Господнього, аби намастити тіло; через це Марію Клеопову та її супутниць називають мироносицями. Отримала благодать одною з перших узріти порожній гріб (див. Мк 16, 1-8), бачити ангелів та зустріти воскреслого Христа (див. Мт 28, 1-10).

Євангеліє від Матея називає святу Марію Клеопову «іншою» Марією (див. Мт 28, 1), аби відрізнити її від Марії Магдалини. Про подальше життя святої нічого не відомо. Вшановують її в Західній і Східній Церкві.

Зображають святу скорботною жінкою в час смерті Ісуса на хресті та Його поховання. Також її пишуть на картинах воскресіння Господнього як одну з мироносиць. Атрибути – посудина з миром, терновий вінок, цвяхи.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.