Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Цей день в історії Католицької Церкви: розпочався похід для визволення Отранто
09:00 Четвер 0 949
8-04-2021, 09:00

Цей день в історії Католицької Церкви: розпочався похід для визволення Отранто

8 квітня 1481 року розпочався хрестовий похід, метою якого було визволення від турків італійського міста Отранто.
1480 року війська Османської імперії взяли Отранто в облогу та, попри відчайдушний опір гарнізону, здобули його. Місто збиралися використати як плацдарм для майбутнього наступу вглиб Італії, зокрема на Рим. Папа Римський Сикст IV особисто спонсорував бойові операції генуезького флоту, яким керував кардинал Паоло Фрегозо. Операції на суші очолив син короля Неаполя Альфонс. Християнським військам вдалося повністю оточити місто. Саме тоді до османських воїнів надійшла звістка про смерть султана Мехмеда ІІ, і вони попросили відпустити їх на батьківщину, що їм було великодушно дозволено.

За час окупації Отранто близько 800 мешканців міста, з-поміж яких збереглося лише ім'я кравця Антоніо Премальдо, було страчено за відмову зректися християнської віри. 2007 року Папа Бенедикт XVI визнав їх «мучениками, які загинули через ненависть до віри». 12 травня 2013 року мучеників Отранто канонізував Папа Франциск.

Павло Зінченко


Історія Церкви 09:03 Субота 0 1 645 Цей день в історії Католицької Церкви: початок геноциду вірмен на території Османської імперії 24 квітня 1915 року влада Османської імперії заарештувала у Стамбулі 240 представників вірменської інтелігенції. Цю подію вважають початком геноциду вірмен на території Османської імперії.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.