Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Камерун: відійшов до вічності кардинал Крістіан Війґан Тумі
11:00 Понеділок 0 129
5-04-2021, 11:00

Камерун: відійшов до вічності кардинал Крістіан Війґан Тумі

Вислужений архієпископ Дуали був першим камерунським кардиналом. За життя був промоутером миру та пошани прав людини, доклавши чимало зусиль для примирення в країні.
Про це повідомляє Vatican News.

У перші години суботи, 3 квітня 2021 року на 91-му році життя відійшов до Бога кардинал Крістіан Війґан Тумі, вислужений архієпископ Дуали, найбільшого міста Камеруну. В 2019 році він отримав премію Нельсона Мандели за сприяння мирові та пошані прав людини та за боротьбу проти етнічної і релігійної дискримінації в Камеруні. В листопаді минулого року 90-річний ієрарх на кілька годин став жертвою викрадення, причиною якого стали саме миротворчі зусилля.

Кардинал Тумі народився 15 жовтня 1930 року в Кікайкелакі. В дитинстві мріяв стати вчителем, але зустріч із семінаристом пробудила покликання до священства. Прийнявши пресвітерські свячення 1966 року, виконував як душпастирські, так і вчительські обов’язки, а після навчання закордоном, став ректором духовної семінарії. Святий Йоан Павло ІІ 1979 року призначив його єпископом Яґуи, а наступного року уділив єпископські свячення в базиліці Святого Петра. В 1988 році Папа Войтила ввів його до Колегії Кардиналів як архієпископа Ґароуа, а 1991 року призначив архієпископом Дуали, де він прослужив до 2009 року.

Після смерті кардинала Крістіана Війґана Тумі, який вже не належав до грона виборців, Колегія Кардиналів нараховує 226 членів, 126 з яких є виборцями. Вони представляють 89 країн, з переліку яких вибув Камерун.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.