Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
08:00 Неділя 0 923
4-04-2021, 08:00

Воскрес із гробу Господь. Алілуя!

Останній день Пасхального Тридення сповнений Великодньої радості, адже Христос Воскрес із мертвих.
Перед першою ранковою Месою відбувається резурекційна процесія (латинське слово resurrectio означає воскресіння), котра є урочистим проголошенням воскресіння Христа і закликом до всього створеного взяти участь у тріумфі Воскреслого. В процесії головним є Христос у Пресвятих Дарах, які були взяті з Господнього Гробу, щоб підкреслити тайну того, що це той самий Христос, який лежав у гробі, вже Воскрес із мертвих і присутній у Євхаристійних видах.

Тріумфальний дзвін дзвонів має нагадати землетрус, який передував воскресінню. Перед процесією головний служитель на хрест, який очолюватиме процесію, одягає червону єпитрахиль і, обернувшись до людей, тричі співає: «Воскрес із гробу Господь. Алілуя!», віряни ж відповідають: «Котрий за нас повис на дереві хреста. Алілуя!» Цей хрест у Великодній період ставиться на видимому місці біля вівтаря, а червона єпитрахиль на ньому нагадує, що Христос є Первосвящеником, котрий приніс себе в жертву.

У процесії також несуть фігуру Воскреслого та запалений Пасхал – символи Христа, Переможця смерті. Всі співають пісню «День великий десь настав», котра походить з XVII ст. Традиційно процесія обходить храм тричі, а на закінчення співається подячний гімн Te Deum – Вихваляєм Тебе, Боже.

Після благословення Пресвятими Дарами розпочинається Свята Меса, під час якої літургійні тексти сповнені радості від перемоги Господа Ісуса над смертю.

На завершення Святої Меси головний служитель благословляє вірян і урочисто заспівує «Ідіть, жертва звершена. Алілуя! Алілуя!», на що люд Божий відповідає «Богу подяка. Алілуя! Алілуя!»

Отець Віталій Квапіш

Фото anastasiscenter
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.