Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Йоганн Себастьян Бах – геніальність на славу Бога
18:00 Середа 0 155
31-03-2021, 18:00

Йоганн Себастьян Бах – геніальність на славу Бога

31 березня 1685 року у невеликому німецькому містечку Ейзенах народився один з найбільш відомих і видатних музикантів та композиторів, справжній геній свого часу Йоганн Себастьян Бах.
Творчість Баха не можна розглядати окремо від світогляду композитора і християнського натхнення. Сам Йоганн Себастьян, будучи глибоко віруючою людиною, шукав натхнення для творчості саме в Господі. Свої партитури композитор підписував коротко «S.D.G», що означало «Soli Deo Gloria», тобто «Вся слава Богу», а також «I.N.J.» – «Im Nomini Jesu» («В ім’я Ісуса»).

Абсолютна більшість композицій Баха мала релігійну тематику: «Різдвяна ораторія», «Великодня ораторія», «Ісус Христос – наш Спаситель» та ще десятки творів, що прославляли Господа. Його твори в основі мали євангельські сюжети, саме тому їх використовували для богослужіння як за життя Баха, так використовуються і сьогодні в церквах.

Сьогодні не можна уявити світову культурну спадщину без творів Баха. Його талант незаперечний, а вся біографія є свідченням життєствердження та прикладом християнської вірності, пише ресурс Християни для України.


Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.