Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Особливе паломництво руху «Світло-Життя» до Бердичева
11:30 Неділя 0 464
28-03-2021, 11:30

Особливе паломництво руху «Світло-Життя» до Бердичева

У суботу, 27 березня, у Всеукраїнському санктуарії Матері Божої Святого Скапулярію, відбулося особливе паломництво руху «Світло-Життя» під назвою – «Прийдімо до Марії, щоб подякувати через неї Отцю Небесному за отця Франциска Бляхніцького».  Ця зустріч стала початком святкування 100-річчя засновника руху.

Після реєстрації, учасники й представники руху, які приїхали з Житомира, Києва, Новоград-Волинського, Бердичева, Рівного, Корчака, Осиково та Могилів-Подільського, зібрались у верхньому храмі санктуарію. Вступне слово до всіх присутніх, скерувала дієцезіальна пара Київсько-Житомирської дієцезії Валентина та Олег Кулики. Від імені господарів санктуарію – братів босих кармелітів, учасників привітав отець Віталій Козак OCD. Паломництво відбулося з дотриманням усіх карантинних обмежень.


Далі, за програмою паломництва, діти та молодь представили театральну сценку про життя отця Франциска Бляхніцького.

Конференцію для учасників паломництва виголосив єпископ Віталій Скомаровський, ординарій Луцької дієцезії. Тема конференції єпископа була обрана з книги отця Франциска Бляхніцького – «Симпатики чи християни».


«Отець Франциск говорив, що вчинки зрілого християнина можуть бути різноманітними. Вірю у Світло Життя». Ця віра автоматично приносить плоди вчинків, які ми робимо. Одним словом, всі ці вчинки можна назвати вчинками любові; причому це не є будь-яка любов – це Любов у вимірі Христа. Коли я почув цю фразу, моє серце раділо. Раділо з того, що не одна спільнота чи один рух зарезервував цей термін – Любов у вимірі Христа. У інших рухах я також чув цей вираз. У русі «Світло – Життя» – Любов у вимірі Христа – теж живе і практикується. Це любов, яка вміє пробачити. Це любов, яка не платить злом за зло, може терпіти іншу людину, і яка добром перемагає зло. Така любов є Божою любов’ю. Тому, приймаючи Божу любов, можемо нею ділитися – любов’ю у вимірі Христа. Навчитися жити такою любов’ю, нам допомагає спільнота, бо без спільноти це буде важко зробити… Любов у вимірі Христа – може творити спільноту, тобто Церкву», – наголосив єпископ Віталій.


Центральною частиною зустрічі стала Свята Меса, яку очолив єпископ-помічник Київсько-Житомирської дієцезії Олександр Язловецький, а йому співслужили брати босі кармеліти і священики, які пов’язують своє душпастирство з рухом «Світло-Життя».


У проповіді, єпископ Олександр наголосив, що важливо у житті виконати місію, до якої нас кличе Господь, а не диявол.

«Господь приготував для нас дорогу спасіння і план, який людина має реалізувати протягом свого земного життя… Точно так само, і диявол готує для людини свій план… Він надіється, що людина не виконає Господній план, а виконає його план. Господь хоче, щоб ми були святими, а диявол – щоб були проклятими, грішниками, щоб ми потрапили в пекло, де знаходиться і він. Господь нас вибрав, покликав до святості, і кожному з нас приготував прекрасний план, який ми маємо реалізувати. План, задля нашого спасіння й задля спасіння дружини/чоловіка, дітей… Звичайно, ніщо не дає гарантії, що ми не зможемо бодай один раз помилитися, що ми не зійдемо з цієї дороги, не виконаємо місію, до якої кличе нас Господь, а навпаки виконаємо те, до чого нас схиляє диявол», – підсумував єпископ Олександр.


Також єпископ Олександр Язловецький закликав молитися та дякувати Богу за святих Церкви, які виконали Божий план.

«Сьогодні, в особливий спосіб, дякуємо за отця Франциска, який пройшов нелегкий шлях навернення. Йому було дуже важко: його мучили, він багато думав й вагався, противився натхненню Святого Духа, але, врешті-решт у в’язниці піддався Богові і сказав: «Вірую, Господи, і прагну жити для тебе». Він став для нас прикладом, як жити для Бога. Тому просімо, нехай він заступається за нас у небі. Навертаймося і ми, намагаймося виконувати те, до чого нас кличе Господь. Хоча, напевно багато хто із вас вже виконує Господній план, тому ті, хто виконує, це не до вас! Говорю зараз, до тих, хто цього не робить», – підкреслив єпископ Язловецький.


Після перерви на обід, до учасників паломництва із заключним словом звернувся отець Віталій Квапіш, модератор «Домашньої Церкви» у Київсько-Житомирської дієцезії. «Слава Богу, що він нас тут зібрав – біля стіп Матері Божої Бердичівської. Слава Господу Богу, що він нам дав отця Франциска Бляхніцького; за те, що маємо прекрасний рух «Світло-Життя», де можемо формуватися як сім’ї, де можуть формуватися наші діти, молодь, і ми, дорослі. Слава Господу, що дає можливість разом крокувати дорогою спасіння і прямувати до Небесного Царства», – підкреслив отець Квапіш.

На завершення паломництва, члени руху «Світло-Життя» помолилися Коронку до Божого Милосердя й після благословення вирушили до своїх домівок.

Максим Железницький
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.