Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Річниця смерті матері Анжеліки, засновниці EWTN
11:01 Субота 0 940
27-03-2021, 11:01

Річниця смерті матері Анжеліки, засновниці EWTN

27 березня 2016 р., на Великдень у Генсвіллі (штат Алабама, США) у віці 92 років померла мати Анжеліка, клариска, засновниця EWTN. Останнім часом вона боролася з наслідками інсульту. Її життя поєднує у собі біль, страждання, молитву, чудеса, неймовірні речі, монастир та заснування телебачення.  
Ріта-Антуанетта Ріццо (ім’я с. Анжеліки від народження) з’явилась на світ 20 квітня 1923 р. у промисловому містечку Кантон (штат Огайо), в італійсько-американській родині. Дитинство дівчинки було важким, бо ту частину міста, де вона мешкала, становили сламси – гетто італійських імігрантів, яким керувала сицілійська «Чорна рука».


Коли Ріті виповнилось п’ять років, батьки розлучились, мати залишилась майже без засобів для існування, крім того, переживала депресію і була одержима думками про самогубство, тому вже з 11 років дочка змушена була нею опікуватись.


У Ріти було виявлено захворювання шлунка, що завдавало їй болю. Коли за кілька років вона була чудесно зцілена, вирішила, що зі вдячності має присвятити життя Богові і стати черницею.


1944 р. Ріта вступила до монастиря Згромадження Убогих Кларисок від Вічної Адорації у Клівленді, прийнявши ім’я Анжеліка. 1953 р. склала вічні обіти.


У 1961 р. заснувала новий монастир – Матері Божої від Ангелів в Айрондейлі (передмістя Бірмінгема, штат Алабама на півдні США), який за 20 років став першим осередком EWTN. Аби зберегти духовний характер монастиря, с. Анжеліка перенесла його до Санктуарію Пресвятого Таїнства, що знаходився у Генсвіллі.


Перші програми новоствореного телебачення монахиня та її найближчі однодумці транслювали у 1981 р. з монастирського гаража.


Сестра назвала свою справу Eternal Word Television Network, тобто Телебачення Віковічного Слова. На початку 2002 р., після двох інсультів, передала керування справами молодшим особам, однак до останнього подиху активно цікавилась справами.


На сьогодні EWTN із центром у Бірмінгемі сягає 264 млн домівок у понад 140 країнах. Загалом ця мережа – це сателітарний телевізійний канал, радіопрограми на довгих, середніх і коротких хвилях та видавнича діяльність. У 2014 р. EWTN об’єдналося з групою АСІ, створюючи найбільшу у світі мережу релігійних ЗМІ, Інтернет-засоби також.


У 2000 р. як вираз вдячності за її медіаапостольство св. Йоан Павло ІІ подарував матері Анжеліці монстранцію з Нової Ґути, а Бенедикт XVI відзначив її Хрестом папської медалі Pro Ecclesia et Pontificе.


12 лютого 2016 р. Папа Франциск під час перельоту з Ватикану до Гавани на зустріч із патріархом Кирилом переказав їй спеціальні привітання з борту літака, просячи про молитву і бажаючи Божого благословення.


Говорячи про свою діляьність мати Анжеліка повторювала: «Бог зробив усе, що від Нього залежало, а я, через Боже провидіння, зробила свою частину». У житті вона часто діяла згідно "теології ризику": "Хочеш щось зробити для Господа (...) зроби це. Навіть, якщо тремтиш від страху - зроби перший крок. Благодать приходить з цим одним кроком. Чим більше робиш кроків - тим більше благодаті". Таким чином, їй вдалося фінансово балансувати у непростих умовах, брала позики або випрошувала гроші у віруючих бізнесменів, аби забезпечити функціонування телебачення. Цей ризик приніс великі духовні плоди: EWTN стало безпечним духовним портом для вірян та колоною католицизму. 


Джерело: Gosc 

Зображення: ChurchPOP, EWTN, CatholicGerald, Olamnuns
Історія Церкви 09:03 Субота 0 1 651 Цей день в історії Католицької Церкви: початок геноциду вірмен на території Османської імперії 24 квітня 1915 року влада Османської імперії заарештувала у Стамбулі 240 представників вірменської інтелігенції. Цю подію вважають початком геноциду вірмен на території Османської імперії.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.