Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Апостольський Престол при ООН: гарантувати жінкам безпеку, гідну працю та освіту
17:01 Субота 0 146
27-03-2021, 17:01

Апостольський Престол при ООН: гарантувати жінкам безпеку, гідну працю та освіту

Виступаючи під час 65-ї сесії Комісії ООН щодо становища жінок, Заступник Секретаря Відділу стосунків з державами Державного Секретаріату Апостольського Престолу Франческа Ді Джованні підкреслила важливість дбання про безпеку жінок, допомоги жертвам насильства та сприяння участі жінок у громадському житті.
Про це повідомляє Vatican News.

Очільниця підвідділу Державного Секретаріату Апостольського Престолу, відповідального за багатосторонні стосунки, Франческа ді Джованні взяла участь у 65-й сесії Комісії ООН щодо становища жінок, що проходила в Нью-Йорку в онлайн-форматі з 15 по 26 березня 2021 року, на тему «Повна та ефективна участь жінок та прийняття рішень у суспільному житті, а також ліквідація насильства для досягнення гендерної рівності та розширення прав і можливостей усіх жінок та дівчат».

Гарантія безпеки жінок та допомога жертвам насильства

Звертаючись з промовою до учасників заходу, представниця Апостольського Престолу підкреслила, що незважаючи на значний поступ у боротьбі з насильством проти жінок від часу четвертої Всесвітньої конференції зі становища жінок, що відбулася 1995 року Пекіні, карантинні заходи, запроваджені для запобігання поширенню Covid-19, призвели до збільшення домашнього насильства. Жінки та дівчата й надалі стають жертвами торгівлі людьми. Допомога потерпілим, за словами Франчески Ді Джованні, повинна полягати в гарантуванні їм безпеки та наданні психосоціальної, медичної, фінансової та юридичної підтримки для сприяння їхньому одужанню та соціальній реінтеграції, дбаючи також про те, аби насильство не залишилося безкарним. Саме таку підтримку пропонують жінкам та дівчатам десятки тисяч католицьких соціальних установ.

Доповідачка підкреслила, що в сучасному суспільстві існують практики, які сприяють торгівлі людьми та насильству щодо жінок та дівчат. Вона вказала, зокрема, на порнографію, зазначаючи, що ця «далеко не нешкідлива звичка» привчає чоловіків, і дедалі частіше і хлопців, «розглядати жінок і дівчат як предмети, якими слід користуватися, а не як людей, яких слід шанувати».

Участь жінок у громадському житті

Від імені Апостльського Престолу Франческа Ді Джованні вказала на нагальну необхідність сприяти тому, аби жінки могли реалізувати весь свій потенціал та зробити свій внесок у спільне добро суспільства. «Включення та сприяння участі жінок у суспільному житті, – підкреслила вона, – означає приймати та шанувати кожну жінку в усіх аспектах її особистості, включаючи її унікальну здатність народжувати дітей та надавати голос найслабшим. Ми повинні прагнути до рівності між жінками та чоловіками, яка може побудувати нові та чесні стосунки між ними. Суспільство повинно подолати "покарання за материнство", яке перешкоджає матерям продовжувати освіту або створює їм менш сприятливі умови на роботі, порівняно з колегами-чоловіками».

Освіта – основа цілісного розвитку

На завершення ватиканська дипломатка підкреслила необхідність забезпечити доступ всіх дівчат та жінок до освіти, що є необхідним для їхнього цілісного розвитку. «Чим краща освіта, яку вони отримують, тим більші можливості відкриваються перед ними, – зауважила вона. – І це, в свою чергу, приносить користь майбутнім поколінням, оскільки освічені матері більше дбають про те, аби відправляти своїх дітей до школи, перериваючи спіраль бідності та виключення».
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.