Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 25 березня, четвер
20:01 Середа 0 382
24-03-2021, 20:01

Літургія на кожен день, 25 березня, четвер

БЛАГОВІЩЕННЯ ГОСПОДНЬОГО (біл) Урочистість   (День Святості Життя)
Провіщення Пресвятій Діві Марії звістки про Спасителя, який має народитися від неї, приносить нам радість та надію. Радість з того, що Бог зглянувся не тільки на покору своєї слугині, але й також не міг більше дивитися на муки людини, занурену в рабство гріха. Надія надихає нас, коли помічаємо у Марії людину таку, як я і ти, яка стає вибраною і будучи згідною з волею Отця, може пережити повноту благодаті й щастя в небі.

АНТИФОН НА ВХІД

Господь, входячи у світ, говорив: * “Ось іду, щоб чинити Твою волю, Боже”. (Євр 10, 5. 7)

Мовиться “Слава во вишніх”.

КОЛЕКТА
Боже, Ти схотів, щоб Твоє Слово в лоні Діви Марії прийняло справжнє людське тіло; † вчини, просимо, щоб ми, визнаючи нашого Відкупителя Богом і людиною, * заслужили на участь у Його божественній природі. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ

Іс 7, 10-14; 8, 10
Читання з Книги пророка Ісаї.
Тими днями промовив Господь до Ахаза, кажучи: «Проси собі знаку в Господа, Бога твого, або глибоко під землею, або згори високо!» Ахаз же відказав: «Не проситиму і не буду спокушати Господа». Тоді він сказав: «Слухайте ж, доме Давида: мало з вас докучати людям, що докучаєте ще й Богові моєму? Оце ж сам Господь дасть вам знак: Ось діва зачне, і породить сина, і дасть йому ім’я Еммануїл, що значить: з нами Бог!» Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 40, 7-8а. 8б-9. 10. 11
Приходжу Божу виконати волю.
Жертви і приношення не схотів Ти, *
але Ти відкрив мені вуха.
Всепалення і жертви за гріх не забажав Ти. *
Тоді я сказав: «Ось я приходжу.
У сувої книги *
написано про мене.
Виконати Твою волю, Боже мій, я бажаю *
і Твій закон у нутра мого глибинах.
Я благовістив правду *
на великому зібранні,
адже своїм устам не забороню. *
Господи, Тобі відомо».
Твою правду я не заховав у своєму серці: *
я проголошував Твою правду і Твоє спасіння.
Я не приховав Твого милосердя *
і Твоєї правди від великого зібрання.

ДРУГЕ ЧИТАННЯ

Євр 10, 4-10
Читання з Послання до євреїв.
Брати! Неможливо, щоб кров телят і козлів усувала гріхи. Тому, входячи у світ, Христос каже: «Жертв і приношень Ти не схотів, але Ти підготував Мені тіло. Всепалення і жертви за гріх Тобі не до вподоби. Тоді Я сказав: Ось іду, – в заголовку книги написано про Мене, – щоб виконати, Боже, Твою волю». Сказавши спочатку, що ні жертв, ні приношень, ні всепалень за гріхи, які приносяться, згідно із Законом, – не забажав Ти і не вподобав собі, а потім додав: «Ось іду, щоб виконати волю Твою», Він скасовує перше, щоби поставити друге. Згідно з цією волею ми освячені принесенням раз назавжди тіла Ісуса Христа. Слово Боже.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Йн 1, 14аб
Хвала Тобі, Христе, Царю вічної слави.
Слово стало тілом, і оселилося між нами,
і ми споглядали Його славу.

ЄВАНГЕЛІЄ
Лк 1, 26-38
† Читання святого Євангелія від Луки
Того часу посланий був ангел Гавриїл від Бога в місто у Галілеї, ім’я якому Назарет, до діви, зарученої з чоловіком на ім’я Йосиф, із дому Давида, а ім’я діви – Марія. І, увійшовши до неї, сказав: «Радій, сповнена благодаті! Господь з тобою». Вона стривожилася на це слово і роздумувала, що ж це за привітання таке. І сказав їй ангел: «Не бійся, Маріє, бо ти знайшла благодать у Бога. І ось, ти зачнеш в утробі й народиш Сина, і назвеш Його Ім’ям – Ісус. Він буде великий і Сином Всевишнього буде названий, і дасть Йому Господь Бог престол Давида, Його батька, і царюватиме над домом Якова навіки, і Його царству не буде кінця!» А Марія сказала до ангела: «Як станеться це, коли я чоловіка не знаю?» У відповідь ангел сказав їй: «Дух Святий зійде на тебе, і сила Всевишнього тебе отінить; тому й Святе, котре народиться, буде назване Сином Божим. Ось і Єлизавета, твоя родичка, і та зачала сина у своїй старості, і це вже шостий місяць тій, кого звуть неплідною, тому що жодне слово не є у Бога безсилим!» А Марія сказала: «Ось я – слугиня Господня, нехай буде мені за словом твоїм!» І відійшов від неї ангел. Слово Господнє.


Мовиться “Вірую”. Коли промовляються слова “і воплотився з Духа Святого і Марії Діви, і став чоловіком”, усі преклоняють коліна.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Предвічний Отець звістив Марії через Архангела Гавриїла Таємницю Втілення Божого Сина для нашого спасіння; з довірою в серці просимо Бога в наших молитвах:
1. Молімося за Вселенську Церкву, щоб за прикладом Марії, Матері Божого Сина, вона була знаком святості та милосердної служби для всіх людей.
2. Молімося за християн, щоб ми всім серцем прийняли у своє життя Ісуса Христа так, як прийняла Його Пресвята Марія.
3. Молімося за священиків та богопосвячених осіб, щоб під опікою Пречистої Діви Марії вони свідчили своїм покликанням цілому світові про Христа, Котрий втілився, щоб відкупити й спасти людей.
4. Молімося за матерів, які очікують дитину, щоб вони прийняли її як безцінний Дар Божої любові.
5. Молімося за померлих, щоб Господь прийняв їх до свого предвічного Царства.
6. Молімося за нас, щоб, покладаючись на заступництво Пресвятої Діви Марії, ми вели гідне життя і були достойними Божими дітьми.
Всемогутній Боже, Твій Син, втілений у лоні Діви Марії, став нашим Братом, подібним до нас в усьому, крім гріха. Дозволь нам, наслідуючи Його науку, удостоїтися поєднання з Твоєю вічною Славою. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Всемогутній Боже, втілення Твого Єдинородного Сина дало початок Церкві, † благоволи прийняти її дари * і вчини, щоб у день цієї урочистості Твоя Церква з радістю звершувала ці святі тайни. Через Христа, Господа нашого.

ПРЕФАЦІЯ: Тайна Втілення.
С. Господь з вами. В. І з духом твоїм. С. Угору серця. В. Підносимо їх до Господа. С. Подяку складаймо Господу Богу нашому. В. Достойне це і праведне.
Воістину, достойне це і праведне, слушне та спасенне, * щоб ми завжди та всюди складали подяку Тобі, * святий Отче, Всемогутній, вічний Боже, * через Ісуса Христа, Господа нашого. Небесний посланець возвістив Діві, що для спасіння людства * Твій Син народиться серед людей. * Вона з вірою прийняла Твоє Слово * і, отінена силою Святого Духа, зачала Сина * і з любов’ю носила Його в непорочному лоні, * щоб сповнилися дані Ізра їлеві обітниці та здійснилися очікування народів. Через Нього Твою велич прославляють во їнства Ангелів, * які завжди радіють у Твої й присутності. * Вчини, просимо, щоб і наші голоси приєдналися до них, радісно з ними взиваючи: Свят, Свят, Свят Господь Бог Саваот…

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Ось Діва зачала, і породить Сина, * й ім’я Його буде – Еммануїл. (Пор. Іс 7, 14)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Просимо, Господи: через це таїнство утверди в наших серцях істинну віру, † щоб ми, визнаючи, що зачатий Дівою є істинним Богом та людиною, * силою Його воскресіння змогли осягнути вічну радість. Через Христа, Господа нашого.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.